Vidzemes reģiona policijas pārvaldē reģistrētie notikumi (7. oktobris)

"Kā apliecinājums tam, ka velosipēdu vadītāji ir vieni no mazaizsargātākajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, ir aizvadītās diennakts laikā Vidzemes reģionā reģistrētie CSN, vienam no kuriem ir traģiskas sekas - velosipēda vadītājs miris notikuma vietā," informē Vidzemes reģiona Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma.

 

6.10. pulksten 08:39 no rīta Alojas novadā Alojas lauku teritorijā autoceļa Ainaži - Matīši 43. kilometrā 1961. gadā dzimušas sievietes vadīta a/m PEUGEOT uzbrauca velosipēdistam, 1949. gadā dzimušam vīrietim, kurš vadīja velosipēdu ROCH MACHINE pa priekšu automašīnai tajā pat virzienā. Vīrietis miris notikuma vietā.

 

6.10. pulksten 17:40 Valmierā, Burtnieku un Valkas ielu krustojumā (netālu no zirgu staļļiem) 1975. gadā dzimis vīrietis, vadot a/m SCANIA ar piekabi, nepalaida velosipēdisti, 1971. gadā dzimušu sievieti, kurai bija braukšanas priekšrocības. Notika sadursme, kurā cietusi velosipēda vadītāja, kas nogādāta slimnīcā.

 

To, kas pēc šādām sadursmēm paliek pāri no velosipēda, uzskatāmi var redzēt fotogrāfijā. Vēlreiz atgādinājums visiem, kas ikdienā pārvietojas ar velosipēdu - parūpēties gan par velosipēda aprīkojumu (atstarotāji, bremzes), kas īpaši aktuāli ir iestājoties tumšākam laikam, gan par savu drošību. Atgādinām, ka CSN ir ietverta prasība velosipēda vadītājam lietot ķiveri.

 

Aizvadītās diennakts laikā reģistrēti arī vairāki ģimenes konflikti. Sievietes, lai paglābtu sevi un savus bērnus no jēgu pārdzērušu vīru huligāniskiem izlēcieniem, lūgušas policijas palīdzību. 6.10. trijos naktī šāda gadījuma reģistrēts Gulbenē. 6.10. pulksten 12:52 policijas palīdzību, lai paglābtos no vīra, kas piedzēries draudējis viņai un bērniņam, lūgusi kāda sieviete Madonā.

 

Kad notikuma vietā ieradās policijas darbinieki, 1982. gadā dzimušais jēgu pārdzērušais „ģimenes galva" uzbrucis policijas darbiniekam ar nazi. Lai aizsargātu sevi, kā arī sievieti un bērnu, policijas darbiniekam nācies pielietot dienesta šaujamieroci. Vīrietim iešauts kājā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

 

Savdabīgu „uzpildes" veidu pēdējā laikā izvēlas tie, kam vairs nav ne naudas, ne, atļaušos teikt - prāta. 6.10. Cēsīs, Piebalgas ielā DUS veikalā iegājis 1986. gadā dzimis vīrietis, paņēmis no plaukta alus pudeli, turpat to atvēris un dzēris.

 

6.10. pulksten 19:00 Valmierā, Stacijas ielā veikalā iegājis 1970. gadā dzimis Trikātas pagasta iedzīvotājs. Paņēmis no plaukta 0,5 litru tilpuma degvīna pudeli un turpat arī tukšojis. Kad vīrieti nogādāja policijā, tas cieši aizmiga. Lai atmodinātu piedzērušo personu, nācās lūgt talkā ātrās medicīniskās palīdzības brigādi.

 

6.10. pulksten 17:16 Cēsīs, J.Poruka ielā divi jaunieši veikalā nozaguši divas alkoholisko dzērienu pudeles. Viena no tām Ls 4,61 vērtībā, zagļiem bēgot, turpat pie veikala izkritusi un sasista. Aizdomās turamā persona - 1986. gadā dzimis Valkas novada iedzīvotājs.

 

6.10. pulksten 07:40 konstatēts, ka, uzlaužot durvis, iekļūts kādā veikalā Dzērbenes pagastā. Nozagtas dažādas preces, Zaudējumu apjoms tiek precizēts.

 

6.10. pulksten 18:15 Valmierā, veikalā Miera ielā dažādus pārtikas produktus maisiņā sakrāmējis kāds vīrietis, kurš pēc tam ar visu maisiņu, nesamaksājot pazudis nezināmā virzienā.

 

6.10. pulksten 20:27 Cēsīs, Gaujas ielā dažādas preces Ls 22,11 vērtībās veikalā nozagusi 1994. gadā dzimusi jauniete.

 

Laikā no 5.10. Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā, atlaužot durvis, iekļūts šķūnītī. Nozagts zāles pļāvējs, a/m riepas, izsists a/m MB loga stikls un no tās nozagta automagnetola. Zaudējumi Ls 570.

 

6.10. konstatēts, ka Skultes pagastā nozagti VAS Latvijas Dzelzceļš piederošs elektriskais kabelis 100 metru garumā.

Kriminālziņas