Vientuļais balsotājs... 4

Ir kārtējais pirmdienas rīts, kas iezīmējas ar statistiku, par kuru es kategoriski atsakos lietot vārdu "sensācija". Tas ir kārtējais rīts, kas nebeidz urdīt ar jautājumu- CIK ILGI Latvija ar savu salīdzinoši nelielo cilvēku skaitu to var atļauties un cik ilgi mēs šo slodzi VISI KOPĀ izturēsim?!

Malkas šķūnītī atrasts pakāries 1985. gadā dzimis vīrietis, pa ceturtā stāva logu izlēcis un no gūtajām traumām slimnīcā vēlāk miris 1990. gadā dzimis jaunietis. Reģistrēta informācija par 13 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību, pēc kuriem cietušajiem palīdzību nācies meklēt ārstniecības iestādē. Lielais vairums reģistrēto gadījumu- konflikti ģimenes locekļu vai bijušo draugu starpā pēc pārmēru lielas alkohola devas uzņemšanas.

Avārijā netālu no Valmieras divi bojāgājušie, kopējais reģistrēto ceļu satiksmes negadījumu skaits- 20, divos negadījumos cietušas vēl četras personas. Tai pat laikā nekautrēdamies turpinām pie stūres sēsties alkohola reibumā!! Un konstatēto promiļu skaits nebūt nav robežās no 0,5 līdz vienai! Pie auto stūres sēžamies dzērumā, kas mērāms robežās no 1,5 līdz divām, velosipēdus, neskatoties uz brīdinājumiem par sodu apmēriem un bīstamību, iemanāmies stūrēt jau krietni pāri 3 promilēm!!!

Kopumā nedēļas nogalē Vidzemes reģionā konstatēti 30 gadījumi, kad vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā! Desmit gadījumos reibumā vadīta automašīna. 10. septembrī īsi pēc pusnakts Brenguļu pagastā a/m VW GOLF vadītājs nav pakļāvies policijas darbinieku likumīgajai prasībai apturēt transporta līdzekli un, strauji palielinot ātrumu, meties bēgt.

Pēc desmit minūšu pārgalvīga brauciena vedītājs nav ticis galā ar auto vadību un nobraucis no ceļa braucamās daļas, kur auto grāvī apgāzies. Pēc notikušā vadītājs un pasažieris meties bēgt un ieskrējis netālu esošajā mežā. Noskaidrots, ka automašīna, ar kuru pārvietojās abi nakts braucēji, nozagta no kādas mājas pagalma Stacijas ielā.

Uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanas laikā tiks noskaidrotas perosnas, kas izdarīja zādzību un vēlāk bēga no policijas. 09.09. 03:30 Mazsalacā Parka ielā 1987. gadā dzimis Skaņkalnes iedzīvotājs, vadot motociklu, nav izvēlējies atbilstošu braukšanas ātrumu. Motocikls iebraucis ceļa apmalē un apgāzies. Negadījumā cietis vadītājs un pasažieris, 1990. gadā dzimis Skaņkalnes iedzīvotājs.

Kamēr pieaugušie kārto rēķinus ar dzīvi, no medicīnas iestādes pienāk kārtējā informācija par bez uzraudzības atstātiem mazuļiem- 9. septembra pēcpusdienā slimnīcā ievietota divus gadus veca meitenīte,kas, bez uzraudzības atstāta, savā dzīvesvietā apēdusi nenoskaidrota daudzuma un nosaukuma medikamentus.

9. septembra pusdienlaikā policijā tiek saņemta informācija, ka kādā dzīvoklī māte nespēj parūpēties par savu divus gadus veco dēlu, jo atrodas 3,06 promiļu alkohola reibumā. 8. septembrī 13:20 policija saņem telefona zvanu, ka autoceļa Rūjiena- Ķoņi malā pie kāda veikala ceļa malā stāv septiņus gadus vecs puisītis, kas balso automašīnas.

Zēns sievietei, kas mazajam balsotājam pievērsusi uzmanību, nespēj izstāstīt, kāpēc atrodas uz ielas un nespēj arī pateikt, kur pats vēlas nokļūt un ar kādu mērķi balso automašīnas. Bērns tiek nogādāts drošā vietā. Ir pieci pēcpusdienā, kad policijā atskan telefona zvans. Kāds vīrietis informē, ka puisītis, izkāpdams pa logu, aizbēdzis no savas dzīvesvietas Rūjienā. Tagad policijas rūpe būs skaidrot, kāpēc zēns devies ceļā..

Vienīgais, ko varu LŪGT visiem, kas lasa šo informāciju: NEŠAUSMINIETIES! Necentieties atšifrēt, kuram tad nu "atkal tik ļoti ir nepaveicies", bet sāciet DOMĀT! Atveriet acis, palūkojieties sev apkārt un RĪKOJIETIES, pirmkārt jau izvērtējot katrs pats savu un savu tuvāko rīcību un meklējiet atbildi tikai uz vienu jautājumu: ko mēs katrs atsevišķi un visi kopā varam darīt, lai TIK bezjēdzīgi nezustu dzīvības un lai kāds kluss balsotājs NEKAD vairs nestāvētu ceļa malā...

Komentāri 4

2012 gads

nav nekadas sensacijas un likumsakaribu, vienkarsi iet 2012 gads, lidz jaunai erai palika maz. pasaule tira sevi no nevajadzigiem cilvekiem. diemzel gruti paredzet vienu, kurs nakamais, un pec kada algoritma viss notiek.

pirms 8 gadiem, 2012.09.10 15:01

Rems

acīmredzama deģenerācija...........notiek dabīgā atlase': kas neaizbrauc no Latvijas-- tas pieliek sev PUNKTU tepat......

pirms 8 gadiem, 2012.09.10 15:38

Remam

Taisnība. Neviens ar varu šņabi rīklē nelej un pie stūres nesēdina. Kaklu cilpā arī neliek, jo īpaši 20 gadīgiem.

pirms 8 gadiem, 2012.09.10 17:48

Piekritu visiem

Izskatas ka patiesam degenerati un atbiras iznicina sevi, kas zin kapec tas notiek. Snabi tiesam ar varu nedzer neviens.

pirms 8 gadiem, 2012.09.10 19:05

Kriminālziņas