VUGD aicina pieskatīt bērnus

Gandrīz ik dienas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji veic glābšanas darbus, kas ir saistīti ar maziem bērniem. Tā, piemēram, pēdējo triju dienā bija pieci šādi gadījumi. Visbiežāk tās ir situācijas, kad mazgadīgs bērns ir aizslēdzis durvis no iekšpuses un pieaugušie netiek mājoklī, taču, diemžēl ir arī gadījumi, kad durvis jāver vaļā kolēģiem no policijas, jo dzīvoklī uz ilgāku laiku atstāti bez uzraudzības mazgadīgi bērni.

Daugavpilī 3. septembrī plkst. 6.56 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Malu ielu, kur dzīvoklī bija mazgadīgs bērns. Ar izbīdāmo kāpņu palīdzību ugunsdzēsēji iekļuva dzīvoklī un atvēra durvis.

Šajā pašā dienā ap plkst. 15.29 tika saņemta informācija, ka Rīgā, Valdeķu ielā uz mājas jumta atrodas trīs bērni, kuri netiek lejā. Trīs apmēram 11 gadus veci bērni bija uzkāpuši uz apmēram 7 m augstā jaunbūves jumta un netika lejā. Turklāt viens no bērniem bija guvis rokas traumu. Ugunsdzēsēji bērnus pa kāpnēm noveda no jumta, kur viņus jau gaidīja mediķi, lai traumu guvušajam bērnam sniegtu nepieciešamo palīdzību.

Rīgā, Avotu ielā 4.septembra pēcpusdienā valdīja satraukums, jo dzīvokli nevēra vaļā tajā esošā 10 gadus vecā meitenīte. Kad ugunsdzēsēji glābēji atvēra durvis, izrādījās, ka viss ir kārtībā - desmit gadus vecā meitenīte bija cieši iemigusi un nedzirdēja ne zvanus, ne klauvējienus pie durvīm.

 5. septembrī, ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama apmēram 12 gadus vecai meitenītei, kura Liepājā, Airītes ielā bija uzkāpusi kokā apmēram 4 m augstumā un nevarēja vairs nokāpt.

Šajā pašā dienā plkst.17.17 ugunsdzēsēji glābēji Aizkrauklē devās uz kādu namu, lai policijas darbiniekiem atvērtu dzīvokļa durvis, jo šeit bez uzraudzības ilgāku laiku bija atstāts trīs gadus vecs mazulis.

VUGD aicina pieaugušos pieskatīt bērnus, neatstāt tos bez uzraudzības. Lielākā daļa nelaimju un tajā skaitā arī ugunsgrēki, kuros cieš bērni, notiek tieši tādēļ, ka mazgadīgi bērni ir atstāti bez uzraudzības. Savukārt ar skolas vecuma bērniem vecākiem vajadzētu pārrunāt, kādas rotaļas ir bīstamas, piemēram, pastāstot, ka jaunceltnes un pamestās ēkas ir bīstama rotaļu vieta.

Kriminālziņas