Zādzība Bilskā, negadījums Strenču novadā

Aizvadītās divās dienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 134 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 48 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu ( reģistrēta informācija par 12 zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 9 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi). 

Reģistrēta informācija par 13 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 16 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 19 ceļu satiksmes negadījumiem. 1 negadījumā cietis 1 cilvēks. Reģistrēts 1 gadījums, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 55 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 168 administratīvā pārkāpuma protokoli. 

16.maijā, Valmierā, Beātes ielā starp diviem iereibušiem vīriešiem izcēlies kautiņš, kura laikā abi viens otram nodarījuši miesas bojājumus un bija nepieciešama mediķu palīdzība. 1991.gadā dzimušajam vīrietim konstatēts 2,58 promiļu liels reibums, savukārt 1972.gadā dzimušajam 0,63 promiles alkohola reibums. Policija noskaidro konflikt aiemeslus.

16.maijā saņemta informācija, ka Cēsīs, Zvirbuļu ielā, uzlaužot pagraba atslēgu, nozagts pagrabā esošais zāles pļāvējs Husqvarna. Policija noskaidro zādzības apstākļus. 


16.maijā, ap pulksten 10:00, Salacgrīvas novadā, Salacgrīvā, Viļņu ielā 1956.gadā dzimušam vīrietim nozagti divi maisiņi ar pārtikas produktiem. Policija noskaidro zādzības apstākļus.


16.maijā saņemta informācija, ka Smiltenes novadā, Bilskas pagastā, Bilskā izlaužot  kāda šķūņa durvis, no tā nozagts telferis. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess, notiek zādzības apstākļu izmeklēšana.


16.maijā, ap pulksten 8:00 konstatēts, ka Vecpiebalgas novadā, Vecpiebalgā, pie Vecpiebalgas vidusskolas izdemolēta autobusa pietura. Nodarīti 400 eiro lieli materiālie zaudējumi. Policijā sākts kriminālprocess un tiek noskaidrotas vainīgas personas.


16.maijā, 8:00, Strenču novadā, Plāņu pagastā, Kazruņģī kāds autovadītājs uzbraucis 1978.gadā dzimušam velosipēdistam. Autovadītājs ar automašīnu notikuma vietu pametis, neziņojot policijai. Cietušais velosipēda vadītājs nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro vainīgo vadītāju.


16.maijā, ap pulksten 21:00, Gulbenē, Rīgas ielā kāds 1954.gadā dzimis vīrietis konflikta laikā krūšu kurvī sadūris 1983.gadā dzimušu vīrieti, kurš nogādāts slimnīcā. 1954.gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nogādāts policijas iecirknī. Par miesas bojājumu nodarīšanu sākts kriminālprocess.


17.maijā, ap pulksten 11:40 saņemta informācija, ka pēc medicīniskās palīdzības vērsusies kāda 1999.gadā dzimusi jauniete, kurai ap pulksten 8:00, Gulbenes novadā, Rankas pagastā, pie Rankas pamatskolas kājā iekodis suns. Policija noskaidro notikušā apstākļus.


17.maijā saņemta informācija, ka 16.maija vēlā vakarā, Amatas novadā, Drabešu pagastā, Ieriķos kādu 1971.gadā dzimušu sievieti sakodis kaimiņa suns. Policija noskaidro notikušā apstākļus.


17.maijā saņetma informācija, ka Strenčos , Ugunsdzēsēju ielā, atlaužot ēkas durvis, no telpām nozagta urbjmašīna Bosch, televizors, divas makšķeres un kaste ar dažādiem instrumentiem. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.


17.maijā, ap pulksten 23:00, Cēsī, Lenču ielā, pie Meža kapiem pagaidām nenoskaidrota persona izsita 1997.gadā dzimušam vīrietim piederošai automašīnai Honda abu kreisās puses durvju stiklus. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.


17.maijā, pēc pulksten 15:00, Cēsīs, J.Poruka ielā,  Ceļu satiksmes drošības direkcijas teritorijā, gaidot tehniskās apskates rindā, aizdegās automašīna Opel Astra Wagon. Negadījumā nav cietuši cilvēki, bojāta automašīna.


17.maijā saņemta informācija par kādu 1980.gadā dzimušu sievieti, kurai 12.maijā, Gulbenē 1973.gadā dzimis vīrietis nodarījis miesas bojājumus, iesitot ar krāsns kruķi. Noskaidrots, ka vīrietim tiesa iepriekš piemērojusi lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, taču viņš to pārkāpis. Vīrietim par šo rīcību draud kriminālatbildība.


17.maijā saņemta informācija, ka ap pulksten 10:35, Līgatnē 13 gadus vecs pusaudzis nodarījis miesas bojājumus savam vienaudzim, kuram bijusi nepieciešama medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro notikušā apstākļus un pēc izmeklēšanas tiks lemts jautājums par soda piemērošanu.


17.maijā, pēc pulksten 21:00, Alūksnes novadā, Liepnas pagastā kopējas alkohola lietošanas laikā izcēlies konflikts starp māti un dēlu. Konflikta laikā 1988.gadā dzimušais dēls nodarījis mātei miesas bojājumus un viņa nogādāta slimnīcā. Policija vīrieti aizturēja un nogādāja policijas iecirknī.


17.maijā saņemta informācija, ka Ērgļu novadā, Sausnējas pagastā atlauztas kādas garāžas durvis un no tās nozagts zāles pļāvējs, krūmgriezis, motorzāģis, 30 litri dīzeļdegvielas un 20 litri benzīns. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.


18.maijā, pēc pusnakts, Beverīnas novadā, Kauguru pagastā, uz vietējas nozīmes ceļa  pieķerts iereibis automašīnas VW vadītājs. 1994.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,54 promiļu reibumā, turklāt bez tiesībām vadīt transportlīdzekli. Policijā par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess. 


Kriminālziņas