Zādzības, ceļu satiksmes negadījumi un citi notikumi

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 211 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 39 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par 5 zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 11 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi). 

Reģistrēta informācija par 62 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 35 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību. 

Reģistrēta informācija par 26 ceļu satiksmes negadījumiem. Divos negadījumos cietuši 3 cilvēki. Reģistrēti 5 gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 83 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 254 administratīvā pārkāpuma protokoli.

18.martā, Varakļānu novadā, Murmastienes pagastā, Murmastienē par kukuļdošanu policijas darbiniekam aizturēts kāds 1996.gadā dzimis vīrietis. Vīrieša vadīto automašīnu policija apturēja pēc 21:00 vakarā, Madonas ielā, jo tika pārsniegts atļautais braukšanas ātrums – atļauto 50km/h vadītājs brauca ar 70 km/h. Lai izvairītos no administratīvās atbildības par izdarīto pārkāpumu, autovadītājs ceļu policijas inspektoram piedāvāja naudu 50 eiro, pēc kā vadītājs tika aizturēts nogādāts policijas iecirknī. Par šo pārkāpumu policijā sākts kriminālprocess.

17. martā, ap pulksten 16:30, Valmierā, T.Ūdera ielā 1947.gadā dzimušai sieviete kājā iekoda no kāda pagalma izskrējis pagaidām nenoskaidrota īpašnieka suns. Policija noskaidro notikušā apstākļus un suņa saimnieku.

Brīvdienās vairāki iereibuši cilvēki guvuši miesas bojājumus pie dažādām izklaides vietām. 19.martā, ap pulksten 1:00, Cēsīs, Lenču ielā, pie Shake Bar 1986.gadā dzimušam vīrietim miesas bojājumus nodarījusi kāda pagaidām nenoskaidrota persona. Cietušais atradies diezgan lielā alkohola reibumā, konstatētas 3,48 promiles liels reibums. Savukārt Valmierā, pie bāra Tinte pagaidām nenoskaidrota persona piekāvusi 1992.gadā dzimušu vīrieti. 20.martā, ap pulksten 3:00, Gulbenē, Rīgas ielā, spēļu bārā Bingo piekauts kāds 1995.gadā dzimis vīrietis, savukārt Alūksnē, Ezera ielā, bārā Klondaika nenoskaidrota persona miesas bojājumus nodarījusi 1975.gadā dzimušam vīrietim.

18.martā, Varakļānos konstatēts, ka, izlaužot dzīvokļa durvis, iekļūts telpās un nozagtas dažādas mantas, tostarp divi mobilie tālruņi, ādas jaka un 400 eiro liela naudas summa. Aizdomās par zādzības izdarīšanu, policija aizturējusi kādu 1988.gadā dzimušu vīrieti. Policijā sākts kriminālprocess.

18.martā saņemta informācija, ka Smiltenes novadā, Blomes pagastā kādam šķūnim atlauztas durvis un no tā nozagtas makšķeres un laivas motors Suzuki. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

17.martā, Alojas novadā, Alojā, Baznīcas ielā pagaidām nenoskaidrota persona sabojājusi kāda īpašuma žogu un no teritorijas nozaga dažādas drēbes, kas bija izkārtas uz veļas auklas.

18.martā, ap pulksten 16:30, Gulbenē konstatēts, ka kāda stipri iereibusi 1989.gadā dzimusi sieviete nebija spējīga parūpēties par savu 2013.gadā dzimušo meitu. Sievietei konstatēts 3,87 promiļu stiprs reibums. Bērns nogādāts atbalsta centrā. Policijā tiek lemts jautājums par administratīvā soda piemērošanu.

18.martā, Sedā konstatēts, ka kāda 1960.gadā dzimusi sieviete sabojājusi 1966.gadā dzimušas sievietes automašīnu. Konstatēts, ka sasisti aizmugurējie lukturi un atpakaļskata spogulis. Policija noskaidro notikušā apstākļus un iemeslus.

18.martā, ap pulksten 13:30, Apes novadā, Trapenes pagastā, autoceļa Rīga – Sigulda – Veclaicene 160.kilometrā pieķerts iereibis automašīnas Opel Meriva vadītājs. 1962.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,92 promiļu reibumā. Turklāt automašīnā policija atrada un atsavināja bisi un 12 patronas. Pret vadītāju sākta administratīvā lietvedība.

18.martā, pēc pulksten 20:00, Beverīnas novadā, Brenguļu pagastā, autoceļa Valmiera – Brenguļi 1.kilometrā pieķerts iereibis kravas automašīnas Scania vadītājs. 1972.gadā dzimušais vīrietis kravas automašīnu vadīja, esot 2,09 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

18.martā, ap pulksten 16:20, Cēsu novadā, Vaives pagastā, autoceļa Rīga – Sigulda – Veclaicene 86.kilometrā triju automašīnu sadursmē traumas guva divi cilvēki. Sākotnējā informācija liecina, ka 1991.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu VW Passat Variant, izraisīja sadursmi ar automašīnu Mitsubishi Lancer, kuru vadīja 1957.gadā dzimusi sieviete, un automašīnu Volvo XC 70, kuru vadīja 1965.gadā dzimusi sieviete. Negadījumā traumas guva Mitsubishi un Volvo vadītājas, kuām sniegta medicīniskā palīdzība.

18.martā, ap pulksten 15:00, Smiltenē, Baznīcas laukumā notika kravas automašīnas GAZ, kuru vadīja 1950.gadā dzimusi sieviete un kravas automašīnas Scania, kuru vadīja 1966.gadā dzimis vīrietis, sadursme. Negadījumā nav cietušo, bojātas automašīnas.

18.martā, ap 14:50, Cēsīs, J.Poruka ielā 1947.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Mitsubishi, iebrauca pretējā braukšanas joslā un izraisīja sadursmi ar 1960.gadā dzimuša vīrieša vadīto automašīnu Mercedes Benz. Negadījumā nav cietušo, bojātas automašīnas.


19.mart’’a konstatēts, ka Alūksnē iekļūts kādā dzīvoklī un nozagta mājas kinozāle Pioneer un dokumenti. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

19.martā saņemta informācija, ka Valkas novadā, Valkas pagastā no kādas saimniecības ēkas nozagtas automašīnas Nissan rezerves daļas. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

19.martā, Gulbenē savstarpēja konflikta laikā 1955.gadā dzimusi sieviete ar nazi iedūrusi kājā savam 1981.gadā dzimušajam dēlam, kurš nogādāts medicīnas iestādē. Policijā notiek apstākļu pārbaude.

19.martā, Gulbenes novadā, Rankas pagastā, autoceļa Ērgļi – Jaunpiebalga – Saliņkrogs 50.kilometrā pieķerts iereibis un bez tiesībām automašīnas VW Vento vadītājs. 1982.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 2,17 promiļu reibumā. Par notikušo sākts kriminālprocess.

19.martā, pēc pulksten 11:00, Limbažu novadā, Limbažos, Jūras ielas un Jaunās ielas krustojumā notika divu automašīnu sadursme. Sākotnējā informācija liecina, ka 1961.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu VW Passat, nepalaida pa galveno ceļu braucošo Audi 100, kuru vadīja 1982.gadā dzimis vīrietis. Negadījumā nav cietušo, bojātas automašīnas. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

19.martā, ap pulksten 13:00, Limbažos, Jūras ielā 1968.gadā dzimusi sieviete ar automašīnu Kia Sorento uzbrauca un sabojāja trīs ceļa zīmes, un no notikuma vietas aizbrauca, neziņojot policijai. Vadītājai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

19.martā, ap pulksten 14:00, Pārgaujas novadā, Straupes pagastā, degvielas uzpildes stacijas teritorijā 1984.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu Suzuki, kura saslīdēja un iebrauca ceļa zīmē, to bojājot.

20.martā, ap pulksten 19:40, Alūksnē pagaidām nenoskaidrota persona, piedraudot pārdevējai ar nazi un pielietojot vardarbību, no veikala nolaupīja 3 degvīna pudeles. Policija noskaidro notikušās laupīšanas apstākļus, iesaistīto personu. Sākts kriminālprocess.

20.martā, ap pulksten 17:30, Alūksnes novadā, Malienas pagastā traumas krītot no kvadracikla guvusi kāda 1965.gadā dzimusi sieviete. Sākotnējā informācija liecina, ka sieviete kritusi, uzsākot braukt ar kvadraciklu. Sieviete nogādāta slimnīcā.

20. martā, ap pulksten 21:40, Valkas novadā, Vijciema pagastā kāds vīrietis informējis policiju, ka pie viņa bija ieradusies bijusī dzīvesbiedre, izraisījusi skandālu un saplēsusi viņam piederošos traukus. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

20.martā, pēc pulksten 6:00 Valmierā, Rubenes ielā pieķerts iereibis un bez tiesībām automašīnas Mitsubishi vadītājs. 1964.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 1,38 promiļu reibumā.

Kriminālziņas