Sauc pie atbildības par piketu Valkā 2

Jau rakstījām, ka 19. decembrī Valkā, neskatoties uz Administratīvās rajona tiesas aizliegumu, notika pikets pret valdības noteiktajiem “Covid-19” ierobežojumiem, vakcinēšanos un sejas masku valkāšanu.

Piketu rīkoja biedrība “Sabiedriskie Satversmes sargi”, kas sociālajos tīklos savu dibināšanu pozicionē ar mērķi “palīdzēt cilvēkiem aizstāvēt sevi pret varas patvaļu”. 

Atgādinām, ka pikets sākās kā brauciens no Rīgas līdz Valkai. Piketā piedalījās orientējoši pusotrs simts cilvēku, kas Valkā ieradās aptuveni 75 automašīnu lielā kolonnā. Nonākot galamērķī, daļa cilvēku no automašīnām izkāpa, piedaloties nesankcionētā pasākumā.
“Ziemeļlatvija” vērsās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē, lai noskaidrotu, kāds sods draud nesankcionētā pasākuma rīkotājiem un cik cilvēku šo sodu saņems.

“Šobrīd ir uzsākti pieci administratīvā pārkāpuma procesi, tajā skaitā viens pret juridisku personu. Jo­projām notiek informācijas apkopošana un analīze. Lēmums šajos uzsāktajos administratīvajos procesos vēl nav pieņemts,” informē Zane Vaskāne, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Pasākuma laikā nekārtības vai huligāniskas darbības no apmeklētāju puses policija nekonstatēja. Par 19. decembra pasākumu Valkas pilsētā administratīvā pārkāpuma procesi pret piecām personām uzsākti par piedalīšanos nesankcionētā pasākumā, izvērtējot šo personu pausto nostāju. Valsts policija informē, ka administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti arī pret Valkas iedzīvotājiem.

Uz “Ziemeļlatvijas” vaicājumu, vai policija pieņēmusi mērus arī pret cilvēkiem, kuri sociālajos tīklos kūdīja uz līdzdalību šajā pasākumā un agresīvi vērsās pret citādi domājošajiem komentāru autoriem, Zane Vaskāne skaidro, ka par kūdīšanu sociālajos tīklos uz līdzdalību 19. decembra pasākumā policija mērus nepieņems, jo par aicinājumu piedalīties šāda veida pasākumā nav paredzēta atbildība. Atbildība ir paredzēta par konkrētu rīcību vai dalību pasākumā, kas nav atļauts.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Nav likuma, neatpazina, nav satura, nav tā, nav šitā.
Da bez satura ikvienu kas tur bija, un video ir kalniem, sākumā uz sadaļu policija meklē, un sabiedŗiba palīdzēs atmaskot šos kovida iznēsātājus, un tad ikvienu atpazīto sodīt uz 2000 eur.
Un tad lai tiesājās gadiem, ka tas nav viņi.
Pa to laiku jau var arī likumus vajadzīgos pieņemt.

Tas ka Vakā pēkšņi kovids atnāca, ir šo pabiru panakums.

pirms 19 dienām, 2021.01.08 14:12

bezugunsnavdumu

Jēga no komendanta stundas, ja šādas pabiras var brivi saiet kopa, kad sociālajos tīklos var bez soda aicināt?
Naudas iztrallināšana. Labāk pa dienu lūkotu lai vairāk pa 3 kopā nestāv.

pirms 19 dienām, 2021.01.08 14:14

Kriminālziņas