Smiltenē dega atkritumu konteiners un sausā zāle

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30. jūnija plkst. 6.30 līdz 01. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Plkst. 22.02 VUGD saņēma informāciju, ka Cēsīs dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva dzīvojamā māja 30 m2, mājas piebūve un ārsiena 100 m2 platībā, kā arī blakus esošais konteiners pilnā 10 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 01.01. Diemžēl dzīvojamā mājā ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektoru.

VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savas privātmājas drošību, tajā uzstādot dūmu detektoru, redzamā un visiem pieejamā vietā novietojot ugunsdzēsības aparātu un ugunsdzēsības pārklāju, reizi gadā veicot dūmvada tīrīšanu, kā arī reizi desmit gados veicot elektrības pretestības mērījumus!

Plkst. 09.05 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Rīgas ielu Gulbenē, kur dega mikroautobusa motortelpa 3 m2 platībā.

Pēcpusdienā Limbažu novada Limbažu pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji cietušo nogādāja līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji izcēla motociklu no grāvja.

Vakarpusē Pils ielā Smiltenē dega atkritumu konteiners 0,5 m2 platībā un Dārza ielā Smiltenē dega sausā zāle 12 m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 48 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.


Kriminālziņas