Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē dega meža zemsedze

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 25.jūnija plkst. 6.30 līdz 26.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 10 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl divi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakardien plkst. 13.08 VUGD saņēma izsaukumu uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kur bija redzami melni dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg jaunaudze un mežs, kā arī pastāv spēcīgs piedūmojums. Pēc vairāk nekā trīs stundu darba, šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku izdevās ierobežot, un tā degšanas platība bija 2,26 hektāri. Ugunsgrēka dzēšanas darbus veica Valsts meža dienests kopā ar VUGD un dzēšanas darbos tika iesaistīti arī Ainažu un Korģenes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību ugunsdzēsēji, kā arī vietējie iedzīvotāji ar traktortehniku un ūdens mucām. Šodien ugunsgrēka dzēšanas darbi tiks turpināti.

Plkst. 13.26 izsaukums saņemts uz Ērgļu novada Sausnējas pagastu, kur dega sausā zāle 1,5 hektāru platībā. Plkst. 15.59 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 15.35 izsaukums saņemts uz Zaķu ielu Smiltenē, kur dega meža zemsedze 0,11 hektāru platībā. Plkst. 16.32 ugunsgrēks likvidēts.

Vēl ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Burtnieku novada Valmieras pagastā, kur dega vieglās automašīnas motora pārsegs 0,2 m2 platībā, Ērgļu novada Ērgļu pagastā, kur dega atkritumi 5 m2 platībā, Valkas novada Vijciema pagastā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija nepieciešams sakārtot braucamo daļu un Salacgrīvas novadā, kur dega vieglā automašīna 5 m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 64 izsaukumu – 41 uz ugunsgrēku dzēšanu un 11 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinoši.

Kriminālziņas