Smiltenes novadā aptur autovadītāju bez tiesībām un alkohola reibumā

Aizvadītajās brīvdienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas par pārkāpumiem ceļu satiksmē ir noformējušas 170 administratīvo pārkāpumu protokolus, no tiem 87 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Tāpat kopumā ir pieķerti 14 transportlīdzekļa vadītāji, kuri pie stūres sēdušies alkoholisko dzērienu ietekmē.

Nedēļas nogalē Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, aizturēja deviņus mehānisko transportlīdzekļu vadītājus, trīs velosipēdistus un divus mopēdistus, kuri transportlīdzekļus vadīja atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. Valkas iecirkņa apkalpojamā teritorijā tika aizturēti pieci transportlīdzekļa vadītāji reibumā, Valmierā četri, Cēsīs pa diviem transportlīdzekļa vadītājiem alkohola reibumā, bet Madonas, Limbažu un Gulbenes apkalpojamā teritorijā pa vienam šoferim.

Kopumā sešiem automašīnu vadītājiem alkohola reibums konstatēts vairāk nekā 1.5 promiles, savukārt vienam šoferītim konstatēts pat 3,53 promiļu reibums, bet trīs autovadītāji ceļu satiksmē piedalījās bez jebkāda veida vadīšanas tiesībām.

Sestdien, 30. maijā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, ap pulksten 16:30 Smiltenes novadā, uz autoceļa Rīga-Sigulda-Veclaicene pamanīja kādu nepārliecinoši braucošu automašīnu “Opela Astra”, tādējādi radot pamatotas aizdomas, ka vadītājs pie stūres sēdies reibumā. Apturot transportlīdzekli un veicot personas pārbaudi, policisti konstatēja, ka vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Tāpat, veicot alkohola pārbaudi, apstiprinājās bažas – 55 gadus vecais šoferis pie stūres sēdies 1,72 promiļu reibumā. Jāpiebilst, ka automašīnā atradās arī vīrieša dzīvesbiedre un mazgadīgais bērns. Vīrietis, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē, nepakļāvās policijas likumīgajām prasībām, kavēja transportlīdzekļa izņemšanu, traucēja policijas darbu, kā rezultātā tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par nepakļaušanos. 

Valsts policija vēlreiz uzsver, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļu vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Pieaugušie ir tie, kas veido bērnu attieksmi pret drošības noteikumu ievērošanu, vispārliecinošāk – ar savu piemēru. 

Valsts policijas pateicas tiem iedzīvotājiem, kas aktīvi ziņo par aizdomīgiem vadītājiem un aicina arī turpmāk nepalikt vienaldzīgiem, un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Kriminālziņas