Smiltenes novadā mežā apmaldījies cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18.jūlija plkst. 6.30 līdz 19.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – trīs uz glābšanas darbiem un viens bija maldinājums.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Smiltenes novada Launkalnes pagastā, kur mežā bija apmaldījies cilvēks.

Sākotnēji notikuma vietā tika izmantots ugunsdzēsības transporta skaņas signāls un uzturēti telefona sakari ar cilvēku, lai noskaidrotu viņa atrašanās vietu un to, vai viņš dzird skaņas signālus. Pēc tam notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts policijas, Valsts meža dienesta un pašvaldības policijas pārstāvjiem pārmeklēja apkārtni un cilvēku atrada.

Lai došanās mežā nebeigtos ar apmaldīšanos, pamatīgu izbīli vai pat veselības un dzīvības apdraudējumu, VUGD aicina iedzīvotājus ņemt vērā vairākus drošības ieteikumus, kas pieejami šeit: www.vugd.gov.lv/lat/drosibas_padomi/atpusoties_pie_dabas/4826-ieteikumi-lai-neapmalditos-meza

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Alūksnes novada Ziemera pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnu akumulatorus un veica ceļa braucamās daļas sakārtošanas darbus. 

Kriminālziņas