Smiltenes novadā ugunsdzēsēji glābēji pēc ceļu satiksmes negadījuma palīdz atbrīvot cietušo

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 10.jūlija plkst. 6.30 līdz 13.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 32 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājums.

Piektdien Dārza ielā Limbažos ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja kaķi, kas bija iestrēdzis logā, kas bija atvērts vēdināšanas režīmā.  

Piektdien vakarā Smiltenes novadā uz autoceļa Liepa – Smiltene ugunsdzēsēji glābēji pēc ceļu satiksmes negadījuma no vienas automašīnas ar hidraulisko instrumentu palīdzību atbrīvoja vienu cietušo, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības diensta mediķiem. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnu akumulatora klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu. 

Sestdien plkst. 16.11 Gulbenes un Alūksnes ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur dega saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka saimniecības ēka, kurā glabājas siens un malka, deg pilnā 120 m2 platībā un stiprā vēja dēļ liesmas ir pārmetušās arī uz blakus esošā šķūņa sienu, kas dega 10 m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 19.58.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji 10 reizes likvidēja spēcīgā vēja radītās sekas.  Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, Alojas novada Alojas pagastā, Gulbenes novada Daukstu pagastā, Strenču novada Jērcēnu pagastā, Naukšēnu novada Ķoņu pagastā, Mazsalacas novada Mazsalacas pagastā, Alojas novada Brīvzemnieku pagastā, Mazsalacas novada Ramatas pagastā, Pārgaujas novada Raiskuma pagastā un Vienības gatvē Valkā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nokritušus kokus un atbrīvoja brauktuvi. 

Naktī no sestdienas uz svētdienu plkst. 01.57 Gulbenes, Cesvaines un Balvu ugunsdzēsēji glābēji devās uz Līko ielu Gulbenē, kur neapsaimniekotā divstāvu ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas jumts un mansards deg pilnā 130 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 04.58.

Svētdienas vakarā ugunsdzēsēji glābēji Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma palīdzēja no automašīnas izkļūt trīs cilvēkiem. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji ar vičas palīdzību automašīnu izvilka atpakaļ uz ceļa braucamo daļu.

Kriminālziņas