Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novadā un Sedā deg atkritumi

20. un 21. maijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus uz Blomes un Smiltenes pagastiem, kur dega atkritumi. 

22. maijā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Sedā.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa informē, ka Blomes pagastā atkritumi dega divdesmit kvadrātmetru platībā, bet  Smiltenes pagastā konteinerā dega atkritumi 0,5 kvadrātmetru platībā.
22. maijā pulksten 6.56 tika saņemts izsaukums uz Dārza ielu Sedā, kur dega atkritumi četrdesmit kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pulksten 8.41.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. “Aicinām ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks. Tāpat atgādinām, ka Latvijas mežos saglabājas ļoti augsta ugunsbīstamība, tāpēc aicinām cilvēkus būt ļoti uzmanīgiem un nepieļaut, ka mežā un tā tuvumā tiek veiktas darbības, kuru rezultātā rodas dzirkstele vai liesmas. Neapdomīga rīcība šādos apstākļos var izraisīt plašu un postošu ugunsnelaimi,” informē S. Vējiņa.

Situācijās, kad iedzīvotāji pamana ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana VUGD uz tālruni 112.

Kriminālziņas