Smiltenes novadā uzņēmējam izkrāpj vairākus tūkstošus vērtu iekārtu

Valsts Policijas rīcībā nonākusi informācija par gadījumu, kad kāda persona, ļaunprātīgi izmantojot kāda ar sevi nesaistīta uzņēmuma vārdu, Smiltenes novadā izkrāpusi preci, kuras vērtība sasniedz vairākus tūkstošus eiro. Policija aicina būt īpaši uzmanīgiem, nonākot darījuma attiecībās ar svešām personām, it īpaši gadījumos, kad notiek attālināta preču iznomāšana, realizēšana vai iegādāšanās.

“Jūnija vidū Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirknī saņemta informācija par iespējamu krāpniecības faktu Smiltenes novadā, kad ar kādu uzņēmumu sazinājās vīrietis un, uzdodoties par kāda uzņēmuma pārstāvi, izteica vēlmi iekārtu iegādāties. Potenciālais pircējs, aizbildinoties ar steidzamību, pārliecinājis pārdevēju preci viņam nogādāt tajā pašā dienā ar satiksmes autobusa starpniecību. Lai radītu ticamību, pircējs elektroniski atsūtījis bankas maksājuma uzdevumu par to, ka apmaksa veikta. Kā vēlāk noskaidrots, maksājuma uzdevums, visticamāk, bijis viltots, un samaksu par preci pārdevējs tā arī nesaņēma,” par krāpniecisko darījumu stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne. Noskaidrots, ka persona nav saistīta ar uzņēmumu, kā vārdā veica darījumu. Pārdevējam nodarīti vairāk kā 2000 eiro lieli materiālie zaudējumi.

Z. Vaskāne informē, ka Valkas iecirknī par šo faktu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta 1. daļas “Par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana),” kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Policija aicina ikvienu, kurš iznomā vai pārdod jebkāda veida preces, nepaļauties uz veiksmi un cilvēku goda vārdu un kritiski vērtēt ikvienu darījuma situāciju, kā arī pirms katra darījuma pārliecināties par darījuma partnera identitāti un saistību ar uzņēmumu vai firmu, kā vārdā persona darbojas. 

Kā liecina policijas pieredze, izmeklējot dažādus ar krāpniecību saistītus gadījumus, vislielākais risks kļūt par krāpnieku upuri ir attālināta veida darījumos, it īpaši, piekrītot darījuma risināšanai steigā.

“Iespējams, ka iepriekš minētais gadījums nav vienīgais, tādēļ policija aicina iedzīvotājus atsaukties un informēt policiju pa tālruni 110 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī,” saka Z. Vaskāne.

Kriminālziņas