Smiltenes pagastā dzēsti degoši atkritumi

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Plkst. 8.56 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur atklātā teritorijā dega atkritumi 2m2 platībā. Plkst. 9.26 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 12.30 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Kocēnu novadu, kur dzīvojamā mājā izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāva dzīvojamās mājas starpsiena 2m2 platībā, mājoklī izveidojies piedūmojums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors. Plkst. 13.12 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.11 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Viestura ielu Gulbenē, kur dega trīs dārza mājas 42m2 platībā. Divas mājas atradās metra attālumā viena no otras ( tās dega pilnā platībā), savukārt trešā – 150m attālumā dārza māja – 2m2 platībā. Notikuma vietā strādāja pieci Gulbenes ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas divas autocisternas. Plkst. 15.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē dzēsts arī viens kūlas ugunsgrēks – vakar vakarā izsaukums tika saņemts uz Lodes ielu Liepā, kur kūla dega 50m2 platībā. Vidzemē šogad reģistrēti jau četri kūlas ugunsgrēki – divas reizes uz izsaukumiem steidzās Salacgrīvas posteņa ugunsdzēsēji glābēji, savukārt vēl divas reizes – Cēsu ugunsdzēsēji glābēji. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma darbība.  Tā apdraud cilvēku veselību un dzīvību, īpašumu, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai. Kūlas ugunsgrēku skaits, degšanas platības un aktivitāte katru gadu ir atkarīga no laikapstākļiem un cilvēku apziņas. Ja ir mitrs un silts pavasaris, tad ātri izaug jaunā zāle un līdz ar to kūlas ugunsgrēku „sezona" nav ilga. Savukārt, ja ilgstoši nav lietus, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug un kūlas ugunsgrēkus izraisa ne vien ļaunprātīgi dedzinātāji, bet arī nevīžīgi autobraucēji, kuri, braucot pa ceļu, izmet pa logu nenodzēstus cigarešu izsmēķus, kas aizdedzina sauso zāli.

Trešdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Raunā, kur cilvēkam bija uzpampusi roka un bija nepieciešams noņemt gredzenu. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot speciālu instrumentu, gredzenu pārzāģēja un pirkstu atbrīvoja.

Pēcpusdienā tika saņemts izsaukums arī uz Cēsu novada Vaives pagastu, kur pāri ceļa braucamai daļai bija pārkritis koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu operatīvi atbrīvoja.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 39 izsaukumus –  18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Kriminālziņas