Smiltenes ugunsdzēsēji glābēji palīdz dzēst paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 17.janvāra plkst. 6.30 līdz 20.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus - sešus izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 14.05 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novadu, kur dega garāža, tajā esoša automašīna un sadzīves mantas 50m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās cenšoties izmest no degošās būves sadzīves mantas, ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 17.06 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Naktī uz svētdienu plkst. 3.49 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies ražošanas ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg angāra tipa ražošanas ēka un šķeldas kalte 500m2 platībā. Ugunsgrēkā strādāja Cēsu, Valmieras, Limbažu un Smiltenes ugunsdzēsēji glābēji, kā arī palīdzēja Priekuļu pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji. Plkst.12.25 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība Vidzemē bija nepieciešama arī Alūksnes novadā, kur dega vieglās automašīnas panelis 0,5m2 platībā, Cēsīs, kur dega atkritumi 2m2 platībā, Madonas novadā, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas starpstāvu un jumta pārsegums 2m2 platībā, kā arī Apes novada Virešu pagastā, Limbažu novada Katvaru pagastā, Madonā, Valmierā un Rūjienā, kur māju dūmvados dega sodrēji.

Palīdzot nelaimē nokļuvušam dzīvniekam, piektdien Līgatnes novadā ugunsdzēsēji glābēji no koka nocēla kaķi, kuram koka atzarā bija iesprūdušas ķepas. 

Kriminālziņas