Strenčos dega sausā zāle

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 17.jūnija plkst. 6.30 līdz 18.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.  

Vakar plkst. 17.22 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Priekuļiem, kur trīsstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā nostrādājis dūmu detektors, jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka  dzīvoklī uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,01m2  platībā un izveidojies neliels piedūmojums. Mājoklī bija nostrādājuši divi no trim uzstādītajiem dūmu detektoriem (nostrādāja tie detektori, kas atradās tuvāk piedūmojuma vietai). Plkst. 17.38 darbi notikuma vietā tika pabeigti. 

Ugunsdzēsēji glābēji katru dienu saņem izsaukumus, kuros iedzīvotāji ziņo par sadūmojumu kāpņutelpā vai dūmiem dzīvojamās ēkas logā. Visbiežāk, pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatē, ka mājokļa virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, bet mājās neviena nav vai arī mājinieki ir iemiguši. VUGD atgādina, ka, gatavojot ēdienu, nedrīkst kaut uz īsu brīdi atstāt mājokli vai aiziet atpūsties, jo, piedegot ēdienam, rodas spēcīgs sadūmojums, kas apdraud apkārtējo veselību, un karstums, kā rezultātā var aizdegties apkārt plītij esošie priekšmeti!

Plkst. 18.38 tika saņemts izsaukums uz Valkas ielu Strenčos, kur dega sausā zāle un koks 13m2 platībā. Plkst. 20.57 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Smiltenes novada Bilskas pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Cilvēks no auto bija izkļuvis pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja avarējušā auto akumulatoru. 

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 57 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.


Kriminālziņas