Strenčos no astoņus metrus augsta koka noceļ kaķi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30. marta plkst. 6.30 līdz 31.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 12.31 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Vidrižu pagastu, kur dega kūla 500m2 un salmu rullis 1m2 platībā. Plkst. 13.24 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 17.26 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Kocēnu novada Dikļu pagastu, kur dega elektrosadales skapis 1m2  platībā un kūla 10m2 platībā. Plkst. 18.00 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Vakar Vidzemē dzēsti vēl četri kūlas ugunsgrēki: 

  • Madonas novada Bērzaunes pagastā 1 hektāra lielā platībā;
  • Salacgrīvas novada Liepupes pagastā 2,5 hektāru platībā;
  • Alūksnes novada Mālupes pagastā 1100m2 platībā;
  • Līgatnes novada Līgatnes pagastā 1,5 hektāru lielā platībā. 

VUGD brīdina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un to nav iespējams kontrolēt! Aizvadītajā gadā kūlas ugunsgrēkos Latvijā cieta 11 cilvēki, izdega vairāk nekā trīs tūkstoši hektāru Latvijas teritorijas un nodega 130 ēkas un būves. Šos postījumus varēja novērst, savlaicīgi nopļaujot zāli un apsaimniekojot savus īpašumus, lai pavasarī nebūtu iespējama kūlas degšana.

Vakar Strenčos ugunsdzēsēji glābēji no astoņus metrus augsta koka nocēla kaķi, kurš tur sēdēja divas dienas un nodeva saimnieces rokās. 


Kriminālziņas