Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētkos Vidzemē pieķerti vairāki dzērājšoferi

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no 21.jūnija līdz 25.jūnijam policija Vidzemē aizturēja 32 dzērājšoferus un noformēja 256 administratīvā pārkāpuma protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas veica pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, lai rūpētos par drošību un kārtību uz ceļiem. Profilaktisko pasākumu laikā īpaša uzmanība tika pievērsta tam vai transportlīdzekļu vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola, vai citu apreibinošos vielu ietekmē, kā arī tam, vai tiek ievērots atļautais braukšanas ātrums un citi ceļu satiksmes noteikumi.
Nedēļas nogalē Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas un Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas par braukšanu reibumā aizturēja 13 automašīnu vadītājus. Valmieras policijas iecirkņa (PI) apkalpojamā teritorijā tika apturēti trīs autovadītāji alkohola reibumā, Valkas un Cēsu PI – divi šoferi, Madonas PI – seši autovadītāji reibumā, savukārt Limbažu, Alūksnes un Gulbenes PI apkalpojamā teritorijā nav konstatēts neviens autovadītājs reibumā.
Pieciem automašīnu vadītājiem alkohola reibums konstatēts vairāk nekā divas promiles, savukārt vienā gadījumā Rūjienas novadā, kāds automašīnas vadītājs pie stūres sēdies 3,30 promiļu reibumā, bet trīs vadītāji pie stūres sēdušies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Alūksnes apkalpojamā teritorijā, kāds autovadītājs nepakļāvās policijas likumīgajām prasībām apstāties un bēga, kā arī vadītājs atteicās no  alkoholisko dzērienu lietošanas fakta noteikšanas izelpā, nogādāts medicīnas iestādē pārbaudei.
Vidzemes reģiona apkalpojamā teritorijā noformēti 517 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 256 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu, reģistrēti 35 ceļu satiksmes negadījumi, kur astoņos no gadījumiem ir deviņas cietušas personas.
Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks atklāj: „ Aizvadītās svētku brīvdienas uz Vidzemes ceļiem bijušas mierīgas, ceļu satiksmes negadījumos nav gājis bojā neviens cilvēks. Tiesa, arī šajās svētku brīvdienās aizturēti vairāki iereibuši autovadītāji, Līgo vakarā un Jāņu dienā aizturēti deviņi autovadītāji, bet to nav bijis vairāk kā citās nedēļas nogalēs. Autovadītāji kļūst apzinīgāki, savu artavu dod policijas darbs satiksmes uzraudzībā un regulārās kampaņas.”
Kopumā aizvadītās svētku brīvdienas Vidzemē, policijas skatījumā, vērtējamas kā mierīgas.

Kriminālziņas