Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Advokatūras nedēļā iedzīvotāji var saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas

Šonedēļ Advokatūras dienās iedzīvotāji varēs saņemt advokātu bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā, aģentūru LETA informēja Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas komunikācijas konsultante Māra Arāja.


Advokatūras dienas notiek jau devīto gadu, un šogad īpaši uzmanība veltīta cietušo tiesību skaidrošanai, bet konsultācijas būs iespējams saņemt arī citās jomās. Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija mājaslapā "www.advokatura.lv" ir publiskojusi sarakstu ar Advokatūras dienu konsultāciju sniedzējiem un aicina iedzīvotājus pieteikties.


Pērn Advokatūras dienu laikā tika sniegtas aptuveni 3000 bezmaksas konsultācijas, un ik gadu arvien vairāk iedzīvotāju izmanto šo iespēju, skaidroja Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.


Šogad bezmaksas konsultācijas sniegs vairāk nekā 100 zvērināti advokāti un viņu palīgi. Visvairāk zvērinātu advokātu būs Rīgā, kā arī bezmaksas konsultācijas būs nodrošinātas citās pilsētās, piemēram, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Smiltenē, Jēkabpilī un citviet. Iedzīvotāji var vērsties ne tikai cietušo tiesību, bet arī īres un mājokļa tiesību, apsaimniekošanas jautājumos, ģimenes, mantojuma tiesību, parādsaistību, darba tiesisko attiecību un citos jautājumos, atbilstoši advokāta specializācijas jomai. Šogad iedzīvotājiem iespējams izmantot meklētāju Latvijas Zvērinātu advokātu padomes mājaslapā, izvēloties advokātu, kurš konsultē par nepieciešamo tēmu sev tuvākajā pilsētā. Bezmaksas konsultācijām īpaši aicināti pieteikties tie iedzīvotāji, kam līdz šim nav bijusi iespēja saņemt advokātu juridisko palīdzību samaksas vai citu ierobežojumu dēļ.


Advokatūras dienas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija 2010.gadā iedibināja ar mērķi popularizēt zvērināta advokāta profesijas misiju - darboties sabiedrības interesēs, sniedzot tai praktisku palīdzību pēc labākās sirdsapziņas likumiem.


Advokatūras dienu atklāšanas pasākums šodien notiks plkst. 11 Latvijas Zvērinātu advokātu padomes telpās Elizabetes ielā 63-1. Pasākumā piedalīsies Rozenbergs, Juridiskās palīdzības administrācijas direktore Irina Ļitvinova un Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska.

Kriminālziņas