Par slepkavību - 15 gadi cietumā

Valkas rajona tiesa vīrietim krimināllietā par vīrieša slepkavību un automašīnas riepu caurduršanu piespriedusi brīvības atņemšanu uz 15 gadiem un vienu mēnesi ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.


Piektdien, 27.maijā tika paziņots saīsinātais spriedums. Pilnais tiesas spriedums būs pieejams 6.jūnijā, pēc kura desmit dienu laikā to iespējams pārsūdzēt.


Vīrietim piespriests drošības līdzeklis - apcietinājums, kas arī atstāts negrozīts. Viņš ir apcietināts jau no izmeklēšanas laika, kas sākās 2015.gadā.


Kā iepriekš aģentūru LETA informēja prokuratūrā, tā uzskata, ka apsūdzētais pagājušajā gadā kādā maija naktī, būdams alkohola reibumā, no dzīvokļa virtuves paņēma nazi, lai personīgu iemeslu dēļ caurdurtu automašīnas riepas kādas citas personas lietošanā esošai automašīnai.


Kopumā viņš caurdūra piecas riepas divām automašīnām, jo tumsā nevarēja noteikt, kura no automašīnām ir īstā.


Nebūdams pietiekami gandarīts par izdarīto, personisku iemeslu vadīts, tajā pašā naktī apsūdzētais aizgāja līdz dzīvoklim, kurā tajā brīdī atradās vīrietis, kuram apsūdzētais gribēja atriebties, un, uzstājīgi klauvējot pie durvīm un balkona loga, aicināja laukā noskaidrot attiecības.


Cietušais, neapzinoties draudošās briesmas, piekrita aiziet aprunāties, līdz strīda laikā apsūdzētais, sākot kautiņu, aiz dusmām ar nazi cietušajam iedūra ne mazāk kā 20 reizes.


Vēlāk apsūdzētais no nozieguma vietas vīrieša ķermeni aizvilka līdz atkritumiem, kur mēģināja to iemest vienā no konteineriem, bet spēka trūkuma dēļ cietušo turpat atstāja.

Kriminālziņas