Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi. VUGD aicina parūpēties par mājokļa drošību

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 14. aprīļa plkst. 6.30 līdz 15.aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Šonakt plkst. 1.02 tika saņemts izsaukums uz Loku ielu Valmierā, kur dega divi šķūņi un malka 10m2 platībā. Plkst. 2.48 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Vakar plkst. 20.53 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m2 platībā. Plkst. 21.42 ugunsgrēks tika likvidēts. 

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Šajā pārmaiņu laikā, kad īpaši daudz laika pavadām mājokļos, aicinām parūpēties par savu un tuvinieku drošību! Uzstādiet dūmu detektorus un atrisiniet citus ar drošību saistītus jautājumus! 

Mājokļa drošības sarakstu jpg formātā iespējams lejuplādēt šeit

20200415-0935-vugd-drosibas-plans-mazs.j

Kriminālziņas