Ugunsgrēkā Valkā izglābts cilvēks

Otrdienas rītā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma izsaukumu uz Valku, kur daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā bija dūmi.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēja konstatēja, ka piedūmojums ir pirmā stāva dzīvoklī un kāpņu telpā. No pirmā stāva dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. No ēkas tika evakuēti 10 cilvēki. Notikuma vietā dega sadzīves mantas 3m2, ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē saņemti divi izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Beverīnas novada Brenguļu pagastā, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji (likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī Kluba ielā Alojā, kur sodrēji dega trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā 1m2 platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Kriminālziņas