Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ugunsgrēki Valkas pagastā, Sedā un Grundzālē

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 30.aprīļa plkst. 6.30 līdz 2.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 24 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 23.55 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Valkas pagastu, kur deg neapsaimniekota ēka 136 m2 platībā, atkritumu kaudze 20 m2 un blakus mājai esošs celms 1 m2 platībā. Plkst. 1.51 ugunsgrēks tika lokalizēts un šobrīd vēl turpinās ugunsgrēka dzēšanas darbi.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Sporta ielā Sedā, kur neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 6 m2 platībā, Smiltenes novada Grundzāles pagastā, kur dega traktora piekabe un siena ruļļi 10 m2 platībā, Beverīnas novada Brenguļu pagastā, kur dega lapas un krūmi 400 m2 platībā, kā arī Burtnieku novada Burtnieku pagastā, kur dega kūla un elektrības balsts 521 m2 platībā un Alūksnes novada Ziemeru pagastā, kur dega atkritumi 250 m2 platībā. Vakar ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē steidzās uz Madonas novada Barkavas pagastu, kur trīsstāvu neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 12 m2 platībā, kā arī uz Bērzaines ielu Cēsīs, kur konteinerā dega atkritumi 0,5 m2 platībā. 

Aizvadītajās diennaktīs Vidzemē dzēsti deviņi kūlas ugunsgrēki:

  • Valmieras pusē – Rūjienas novada Ipiķu pagastā, kur dega kūla, skaidu un zaru kaudzes 100 m2 platībā;
  • Cēsu pusē – Priekuļu novada Liepas pagastā 1 hektārs; 
  • Madonas pusē – Varakļānos 20 m2;
  • Gulbenes pusē – Nākotnes ielā Gulbenē 40 m2; Parka ielā Gulbenē 100 m2;
  • Limbažu pusē – Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā 1 hektārs, Jūrmalas ielā Salacgrīvā 350 m2, Limbažu novada Skultes pagastā 400 m2

Vidzemē dzēsti arī divi meža ugunsgrēki: otrdien Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, kur dega meža zemsedze 5000 m2 un kūla 1 hektārs, kā arī Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, kur dega meža zemsedze 200 m2 platībā.


Kriminālziņas