Vakar ugunsgrēkā Smiltenē cieta cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30.decembra plkst. 6.30 līdz 2.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem. 

Vakar plkst. 21.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Smilteni, kur pēc sākotnējās informācijas no dzīvojamās mājas cēlās liesmas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamā mājā deg dzīvoklis 30m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās trīs cilvēki bija evakuējušies, bet vēl divus cilvēkus no piedūmotām telpām evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks. Plkst. 23.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 10.16 VUGD saņēma izsaukumu uz Vecpiebalgas novada Taurenes pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dzīvojamās mājas bēniņos bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāva dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums 15m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās mājas iedzīvotāji sāka ugunsgrēka dzēšanu, izmantojot divus ugunsdzēsības aparātus un dārza laistāmo šļūteni. Plkst. 11.30 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās – ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu. Nevienā no mājokļiem, kur aizvadītajā diennaktī bija nepieciešama ugunsdzēsēju glābēju palīdzība, dūmu detektors nebija uzstādīts.


Kriminālziņas