Vakar ugunsgrēkā Valkas novadā cieta cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 29.maija plkst. 6.30 līdz 1.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 39 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, kā arī vēl divi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 14.54 tika saņemts izsaukums uz Valkas novadu, kur daudzdzīvokļu namā dega sadzīves mantas 10m2 platībā. Kārķu brīvprātīgie ugunsdzēsēji no ēkas izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis, un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. No piedūmotās ēkas VUGD evakuēja vēl vienu cilvēku. Plkst. 16.24 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī, kurā notika ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts. 

VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Katvaru pagastā, kur dega zaru un koka skaidu kaudze 80m2 platībā, Kūru ielā Valkā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā virtuvē dega elektrības vads 0,5m2 platībā, Limbažu novada Limbažu pagastā, kur dega atkritumi 0,5m2 platībā, Brūža ielā Smiltenē, kur dega dārza māja 40m2 platībā, Raunas novada Raunas pagastā, kur dega šķūnis, atkritumi un kūla 50m2 platībā, 

Brīvdienās Vidzemē dzēsti divi kūlas un seši meža ugunsgrēki. 

Vakar plkst. 12.14 tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Nītaures pagastu, kur dega mežs 2,7 hektāru platībā. Plkst. 17.21 sadarbībā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja 11 Ķeipenes, Siguldas un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas, kā arī trīs Amatas pašvaldības ugunsdzēsēju formējuma ugunsdzēsēji. 

Sestdien plkst. 12.14 VUGD saņēma izsaukumu Limbažu novadā, kur netālu no Augstrozes ezera dega meža zemsedze un jaunaudze 1,2 hektāru platībā. Plkst. 14.26 uguns izplatīšanos izdevās ierobežot un no plkst. 17.43 ugunsgrēka dzēšanas darbus turpināja Valsts meža dienests.

Saistībā ar stipro vēja brāzmu radītajiem postījumiem aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība Vidzemē bija nepieciešama 14 reizes, kad uz ceļa braucamajām daļām bija  uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Madonas novadu, Valmieru, Kocēnu novadu, Gulbenes novadu, Rūjienas novadu, Priekuļu novadu, Ērgļu novadu, Cēsu novadu, Pārgaujas novadu, Līgatnes novadu, Burtnieku novadu un Vecpiebalgas novadu. 

Kriminālziņas