Valgas policija aizturējusi divus cilvēkus aizdomās par Latvijas pilsones slepkavību

Igaunijas policija pagājušajā nedēļā Valgā aizturējusi divus cilvēkus, kas tiek turēti aizdomās par 2019. gada sākumā pazudušas Latvijas pilsones slepkavību.

Kā pastāstījis Igaunijas policijas Dienvidrietumu nodaļas vadošais izmeklētājs Tīts Meltss, lietu par 31 gadu vecas Latvijas pilsones pazušanu Valgas policisti sākuši izmeklēt pirms vairāk nekā gada. Izmeklētājiem radušās aizdomas, ka sieviete, kas uz laiku bija apmetusies Valgā, izvesta no pilsētas un kaut kur mežā nogalināta.

Lai gan šī versija sākotnēji vērtēta kā mazticama, rūpīgas izmeklēšanas gaitā tā guvusi aizvien vairāk apstiprinājumu, un pagājušā gada aprīlī izmeklētāji kādā Valgas apriņķa pļavā atraduši cilvēka skeleta fragmentus un netālajā krūmājā – pārējo skeleta daļu. Pēc Meltsa teiktā, domājams, ka daļu kaulu izvazājuši dzīvnieki. Ekspertīze apliecinājusi, ka atrasts pazudušās sievietes skelets.

Turpinot izmeklēšanu un pierādījumu vākšanu, izmeklētājiem izdevies izveidot viengabalainu priekšstatu par notikušo, un pagājušajā ceturtdienā Valgā aizdomās par Latvijas pilsones noslepkavošanu aizturēts 38 gadus vecs vīrietis bez pilsonības, bet dienu vēlāk – 29  gadus veca sieviete, kura tiek turēta aizdomās par kūdīšanu uz slepkavību un līdzdalību noziegumā.

Dienvidu apgabala prokuratūras vecākais prokurors Tomass Līvs norādījis, ka Tartu apriņķa tiesa apmierinājusi prokuratūras lūgumu abiem aizturētajiem kā drošības līdzekli noteikt apcietinājumu.

Pēc viņa teiktā, šī slepkavība ir viens no sarežģītākajiem pēdējo gadu laikā izmeklētajiem noziegumiem. Policijai nācies vākt pierādījumus gan Igaunijā, gan Latvijā, un par nozieguma atklāšanu jāpateicas sekmīgai starptautiskajai sadarbībai.

Pierādījumi liecina, ka aizdomās turētie ar apsūdzēto bijuši pazīstami un kāds agrāks konflikts starp viņiem novedis līdz smagam noziegumam. Domājams, ka aizdomās turētie paliks apcietinājumā līdz tiesvedības beigām. Par slepkavību tiesa var piespriest cietumsodu uz laiku līdz 15 gadiem.


Kriminālziņas