Valkā daudzdzīvokļu mājā dega dzīvoklis

Aizvadītajās brīvdienās Valkas pusē notikuši vairāki ugunsgrēki. Viens no tiem – daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī, kurā atradās arī cilvēki. Pēc neoficiālas informācijas, nelaimes brīdī dzīvoklī bijuši arī mazgadīgi bērni.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē, ka naktī uz aizvadīto sestdienu pulksten 1.30 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Valku, kur daudzdzīvokļu mājas piektajā stāvā deg dzīvoklis. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg dīvāns un sadzīves mantas astoņu kvadrātmetru platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās kaimiņi jau bija izglābuši divus cilvēkus. Savukārt VUGD izglāba vēl vienu. Visus trīs cietušos nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Diemžēl dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors. Pēc dzīvokļa saimnieka teiktā – tas bijis iegādāts. VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram. Tas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.

Aizvadītajā sestdienā pulksten 6.09 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Valkas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas piebūve un jumta siltinājums 15 kvadrātmetru platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki. Pulksten 7.23 ugunsnelaime likvidēta.

Savukārt aizvadītajā svētdienā pulksten 16.43  ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valkas pagastu, kur dega nokults labības lauks viena hektāra platībā. Pulksten 17.04 ugunsgrēks tika likvidēts.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē, ka svētdien, 20. septembrī, ugunsdzēsēji glābēji Smiltenes novadā no ūdenstilpes izcēla bojāgājušu cilvēku.

«Ziemeļlatvija» noskaidroja, ka izsaukums noticis sadarbībā ar Valsts policiju.

Kriminālziņas