Valkas novadā dega skaidas un miza

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13.augusta plkst. 6.30 līdz 14.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 18.44 tika saņemts izsaukums uz Valkas novadu, kur vienstāva ražošanas ēkā kaltē dega skaidas un mizas 15 m2 platībā. Plkst. 20.09 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 21.49 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz G.Apiņa ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu mājā bija nostrādājis dūmu detektors un jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dūmi nāk no pirmā stāva dzīvokļa un tā virtuvē uz plīts deg bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,1 m2 platībā. Plkst. 22.08 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina: gatavojot un sildot ēdienu, ievērojiet piesardzību! Neatstājiet ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības! Uzstādiet mājokļos dūmu detektorus, kas laikus vēstīs par sadūmojumu, dodot iespēju izglābties no piedūmotām telpām un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot 112!

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Kocēnu novada Kocēnu pagastā, kur uz autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža ceļa braucamās daļas no traktora bija iztecējusi eļļa. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot absorbentu, savāca izlijušo eļļu un sakārtoja brauktuvi.


Kriminālziņas