Valkas novadā ugunsdzēsēji novērš nelaimi 1

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl viens izsaukums bija maldinājums, portālu “Ziemeļlatvija” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Trešdien, 25.novembrī,  plkst. 15.38 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Ērģemes pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega  pie apkures krāsns esošā siena 1m2 platībā. Gaidot glābējus, mājas iedzīvotāji bija izmantojuši vienu ugunsdzēsības aparātu, lai apdzēstu liesmas, taču gruzdēšana turpinājās. Ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēku likvidēja. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst. 16.43 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Kāpēc tikai aparātu, nevis veselu ugunsdzēšamo mašīnu?

Izdomās visu ko, kad ugunsdzesējiem modernas mašīnas, kuras spēj ātri braukt, nevis psrs hlami, un arī apdrošinātāji visu segs.

Ja māja atgādina krāmu noliktavu, tad gan, tad laikam nesegs.

Kā var aizdegties siena?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.26 11:05

Kriminālziņas