Valkas pagastā dzēsts ugunsgrēks kokapstrādes uzņēmumā

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 12.novembra plkst. 6.30 līdz 13.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 6.38 tika saņemts  izsaukums uz Valkas novada Valkas pagastu, kur kokapstrādes uzņēmumā  savstarpēji savienotās trīs angāra tipa ēkās dega granulu iekārtas un gatavā produkcija 900m2 platībā. Notikuma vietā strādāja 18 ugunsdzēsēji glābēji no Valkas, Strenčiem un Smiltenes, tika piesaistītas četras autocisternas. Plkst. 16.33 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 17.13 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,02m2 platībā. Plkst. 18.39 darbi notikuma vietā tika pabeigti. 

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī trīs mēnešus vecam kaķēnam Gulbenes novadā. Kaķēns bija uzrāpies kokā 15 metru augstumā un saviem spēkiem netika lejā vairākas dienas. Ugunsdzēsēji glābēji kaķēnu nocēla un nodeva saimniecei. 

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 35 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.


Kriminālziņas