Valkas pagastā vīrietis vada transportlīdzekli, būdams reibumā, un pakļauj riskam bērnu

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 57 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti pieci ceļu satiksmes negadījumi bez fiziski cietušām personām. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, nav sēdies neviens transportlīdzekļa vadītājs. Noformēti 60 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 34 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Nedēļas nogalē Valkas novadā, Valkas pagastā, pa autoceļu Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža 112. kilometrā, kāds vīrietis vadīja transportlīdzekli, būdams alkohola reibumā – 1.48 promiles. Diemžēl vīrietis riskam pakļāva ne tikai sevi - automašīnām atradās vīrieša dzīvesbiedre, kura arī bija iereibusi. Tāpat automašīnā atradās nepilngadīgs bērns. Par notikušo tika uzsākta administratīvā lietvedība.  

Valsts policija vēlreiz uzsver, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļu vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Pieaugušie ir tie, kas veido bērnu attieksmi pret drošības noteikumu ievērošanu, vispārliecinošāk – ar savu piemēru. Pieredze liecina, ka pat nelielas sadursmes gadījumā vai strauji bremzējot automašīnu un mainot braukšanas virzienu, automašīnas salonā nepareizi novietots un nepiesprādzēts bērns var gūt smagas traumas, vai arī zaudēt dzīvību. Būsim atbildīgi par mūsu bērniem!

Kriminālziņas