Valkas pusē vairāki ugunsgrēki, bet Smiltenes novadā no ūdenstilpes izcelts bojāgājis cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 18.septembra plkst. 6.30 līdz 21. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 22 izsaukumus – sešus uz  ugunsgrēku dzēšanu, 14 glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 18.13 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Jaungulbenes pagastu, kur  dega šķūnis 50 m2 platībā. Plkst. 20.22 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Plkst. 19.23  ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salacgrīvas novadu, kur atklātā teritorijā gruzd šķelda. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg šķelda 200 m2 platībā. Pusnaktī ugunsgrēks tika ierobežots un šobrīd turpinās dzēšanas darbi. Notikuma vietā šobrīd strādā septiņi Limbažu un Salacgrīvas ugunsdzēsēji glābēji.

Naktī uz sestdienu, plkst. 1.30, tika saņemts izsaukums uz Valku, kur daudzdzīvokļu ēkā deg dzīvoklis piektajā stāvā. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg dīvāns un sadzīves mantas 8 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās kaimiņi izglāba divus cilvēkus, savukārt VUGD izglāba vēl vienu cilvēku. Visi trīs cietušie tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts, lai gan, pēc saimnieka teiktā, tas bija iegādāts. 

VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.

Sestdien plkst. 6.09 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Valkas novada Valkas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas piebūve un jumta siltinājums 15 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki. Plkst. 7.23 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 16.43 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Valkas pagastu, kur dega nokults labības lauks viena hektāra lielā platībā. Plkst. 17.04 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Rīgas ielā Limbažos, kur mājas dūmvadā dega sodrēji 2 m2 platībā.
Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama arī trīs reizes pēc ceļu satiksmes negadījumiem, kur tika sakārtota ceļa braucamā daļa.

Vakar Smiltenes novadā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes izcēla bojāgājušu cilvēku.

Piektdien Raunā ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot trīsposmu izbīdāmās kāpnes, no vienstāva mājas jumta nocēla kaķi un nodeva to saimnieka rokās. 
 

Kriminālziņas