Valmieras iecirknis administratīvās apskates laikā izņem ievērojamu daudzumu alkoholu

Šī gada februārī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa amatpersonas, uzsāktas administratīvās lietvedības ietvaros, veica sankcionētu administratīvo apskati kāda vīrieša dzīvesvietā un izņēma ievērojamu daudzumu alkoholu – vairāk kā 2 tonnas. 

Apkarojot nelikumīgu akcizēto preču apriti, VP VRP Valmieras iecirkņa policisti ieguva informāciju, ka Valmieras iecirkņa apkalpojamā teritorijā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar nelikumīgu akcizēto preču uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju. Lai pārbaudītu esošo informāciju, policija īstenoja operatīvo pasākumu kompleksu, kuru rezultātā februāra beigās, sankcionētas administratīvās apskates laikā, atklāja un izņēma vairāk kā 2 tonnas nezināmas izcelsmes alkoholisko dzērienu, kā arī aprīkojumu un citus izejmateriālus, kas izmantojami alkoholisko dzērienu izgatavošanai un uzglabāšanai.

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu, ir nozīmētas ekspertīzes. Policija turpina izmeklēšanu, savukārt vīrietim par minēto likumpārkāpumu draud kriminālatbildība. 

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 2212. panta 1.daļas par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz VP uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē). Ziņot var arī, vēršoties policijas iecirknī un vēl viena iespēja ir Valsts policijas mājaslapā (www.vp.gov.lv) atzīmēt kartē to vietu vai ailītē ierakstot precīzu adresi, kurā pēc jūsu informācijas notiek nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecība.

Kriminālziņas