Valsts policija atgādina, ka braukšana dzērumā ir smags Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 87 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti astoņi ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies trīs automašīnu vadītāji. Noformēti 80 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 54 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Limbažu iecirkņa apkalpojamā teritorijā laika posmā no 20.oktobra līdz 21.oktobrim no kādas privātmājas pagalma nozagta automašīna “Volvo”. Vēlāk automašīna atrasta avarējusi Saulkrastu novadā. Policijā uzsākts kriminālprocess, lietas apstākļi tiek skaidroti.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā pie transportlīdzekļa stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies trīs automašīnu vadītāji, jāpiebilst, ka visi vadītāji ceļu satiksmē piedalījušies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

21.oktobrī tika saņemta informācija no iedzīvotāja, kurš ziņoja par kādu autovadītāju Līgatnes novadā. Vadītājs, iespējams, ceļu satiksmē piedalās alkohola reibumā. Pēc laika policija apturēja minēto transportlīdzekli un konstatēja, ka vīrietis vadīja automašīnu “Toyota” bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī  būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrieša izelpā tika konstatēts 2,6 promiļu reibums, bet Gulbenē, pa Brīvības ielu kāds vīrietis vadīja automašīnu “Opel”, būdams 3,13 promiļu reibumā. Šoferītis pie stūres sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tāpat Vecpiebalgas novadā, kāds “Audi” vadītājs ceļu satiksmē piedalījies, būdams 2,06 promiļu reibumā, kā arī bez tiesībām.

Valsts policija atgādina, ka braukšana dzērumā ir smags Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, jo ar šādu rīcību Jūs pakļaujat riskam ne tikai savu, bet arī citu cilvēku dzīvību un veselību. Fakts, ka braucāt dzērumā un bez tiesībām, padara pārkāpumu vēl smagāku.

Krimināllikuma 262. pants par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.


Kriminālziņas