Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus Valkā cietis ugunsdzēsējs glābējs

Aizvadītajās diennaktīs, no 10. augusta plkst. 6.30 līdz 13. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 43 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 9.52 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur dega graudu žāvēšanas kalte un graudi 36m2 platībā. Plkst. 16.55 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 12.39 tika saņemts izsaukumus uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, kur dega sausā zāle 3,5 hektāru platībā. Plkst. 13.59 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 20.15 tika saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Valkā, kur dega malkas šķūnis 72 m2 platībā. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš pēc mediķu apskates darbu turpināja. Plkst. 22.39 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Naktī uz sestdienu, plkst. 23.47 tika saņemts izsaukums uz Beverīnas novada Brenguļu pagastu, kur dega nopļauts labības lauks 3hektāru lielā platībā. Plkst. 1.18 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Sestdien plkst. 12.07 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Jaunannas pagastu, kur traktora piekabē dega 21 siena rullis un blakus esošā sausā zāle 2m2 platībā. Plkst. 14.23 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Cesvaines novada Cesvaines pagastā, Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, Madonas novada Bērzaunes pagastā,  kur dega sausā zāle, kā arī Varakļānu novada Varakļānu pagastā, kurs dega atkritumi.

Piektdien plkst. 12.38 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Valmierā, kur uz braucošas automašīnas bija uzkritis koks. VUGD atbrīvoja automašīnu no uzkritušā koka, atvienoja akumulatora klemmes un atbrīvoja ceļu, kā arī sakārtoja ceļa braucamo daļu. Plkst. 13.10 darbi tika pabeigti. 

Vakar ugunsdzēsēji glābēji Latvijā saņēma vairāk nekā 50 izsaukumu, kas bija saistīti ar vēja un negaisa radītiem postījumiem. Lielākajā daļā gadījumu palīdzība bija nepieciešama, lai atbrīvotu ceļa braucamo daļu vai ietvi no nolūzušiem kokiem. Vidzemē tika saņemti 16 šādi izsaukumi.  

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji Alūksnes novada Annas pagastā no dīķa izcēla govi, kā arī Cēsu novada Vaives pagastā no meliorācijas grāvja izcēla govi. 

Kriminālziņas