Vidzemē dzēsti vairāki bīstami ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem.

Ceturtdien plkst. 15.13 tika saņemts izsaukums uz Apes novada Virešu pagastu, kur dega saimniecības ēka un tajā esošā automašīna un traktors, kā arī dažādas iekārtas  150m2 platībā. No degošās ēkas tika iznesti seši gāzes baloni. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošo ēku. Notikuma vietā strādāja 12 Apes, Smiltenes, Alūksnes un Strenču ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas. Plkst. 19.08 ugunsgrēku izdevās pilnībā likvidēt.

Plkst. 21.41 tika saņemts izsaukums uz Alojas novada Brīvzemnieku pagastu, kur deg saimniecības ēka un iekšā atrodas lopi. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg ferma 1000m2 platībā, tika izglābti 10 mājlopi, kā arī nosargāta blakus esošā lopu novietne 1000m2 platībā. Plkst. 00.18 ugunsgrēks tika lokalizēts. Notikuma vietā strādāja Mazsalacas, Alojas, Limbažu, Salacgrīvas un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas sešas autocisternas. Šobrīd notikuma vietā turpinās konstrukciju jaukšanas un dzēšanas darbi.

Šonakt plkst. 2.53 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novadu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja. Pirms VUGD ierašanās, no ēkas tika iznests cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta. Notikuma vietā dega telpas 30m2 platībā, kā arī cita telpa 10m2 platībā. Plkst. 3.40 ugunsgrēks tika lokalizēts, šobrīd dzēšanas darbi notikuma vietā turpinās. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors, kurš mājiniekiem bija  signalizējis par izcēlušos ugunsgrēku.

Ceturtdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Kocēnu novada Kocēnu pagastā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatoru, kā arī veica ceļa braucamās daļas sakārtošanas darbus. 

Kriminālziņas