Vidzemē VUGD vairāki izsaukumi, kas saistīti ar nepareizu apkures ierīču ekspluatāciju

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Otrdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Variņu pagastu, kur virs daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas ieejas durvīm atlūzis metāla konstrukcijas dūmvads, kurš apdraud iedzīvotāju dzīvību. Ugunsdzēsēji glābēji bojāto dūmvadu demontēja.

Raiņa ielā Gulbenē daudzdzīvokļu ēkas pirmā stāva dzīvoklī nostrādāja dūmu detektors. Pārbaudot mājokli, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka , visticamāk, detektors nostrādājis kļūdaini un tam nepieciešams nomainīt bateriju jeb kronu.

Daudzi iedzīvotāji dūmu detektorus uzstādīja pagājušā gada izskaņā un baterijas vidējais darbības ilgums ir vidēji gads, tāpēc šobrīd var rasties nepieciešamība dūmu detektoram nomainīt  bateriju. Ja dūmu detektors sāk pīkstēt, sākumā ar garāku intervālu un tam pakāpeniski samazinoties, vai arī, nospiežot testa pogu, dūmu detektors nedarbojas, tad pienācis laiks bateriju nomaiņai.

Amatas novada Amatas pagastā otrdien vienstāva dzīvojamā mājā uz plīts dega sadzīves mantas 2m2 platībā, ēkā bija izveidojies sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji degošās mantas no ēkas iznesa un nodzēsa. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Skolas ielā Matīšos, kur divstāvu daudzdzīvokļu mājas dūmvadā dega sodrēji ( sodrēju degšana tika likvidēta jau pirms VUGD ierašanās, VUGD apsekoja dūmvadu un apkures ierīces), Alūksnes novada Ziemera pagastā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m2 platībā, kā arī Alojas novada Alojas pagastā, kur divstāvu dzīvojamās ēkas dūmvadā sodrēji dega 1m2 platībā.

Kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Kriminālziņas