Vijciema pagastā dega zaru kaudze

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no šī gada 13.augusta plkst. 6.30 līdz 16.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumu – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 17.03 tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Naukšēnu pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā izcēlies ugunsgrēks, dzīvoklī atrodas cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pa ēkas otrā stāva logiem nāk dūmi. Pirms VUGD ierašanās kaimiņi no dzīvokļa iznesa cilvēku, kurš ugunsgrēkā cieta. Cietušais tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Notikuma vietā dega dīvāns un matracis 2m2 platībā. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst. 17.37 ugunsgrēks tika likvidēts.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Tieši dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu, ir tas, kas ļauj cilvēkiem izglābties.

Vakar plkst. 17.58 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tirgus ielu Sedā, kur dega vienstāva neapsaimniekotas ēkas jumta konstrukcijas un bēniņu pārsegums 500m2 platībā. Ēkā atradās arī 18 mucas ar nezināmas izcelsmes vielu. Informācija nodota Valsts vides dienestam. Notikuma vietā strādāja 13 Strenču, Valkas, Smiltenes un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas un viens ūdens vedējs. Plkst. 21.48 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika nodzēsts.

Plkst. 20.10 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valkas novada Vijciema pagastu, kur dega zaru kaudze 180 m2 platībā. Plkst. 3.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Kluba ielā Alojā, kur vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 1m2 platībā, Stacijas ielā Apē, kur dega vieglā automašīna 0,1m2 platībā, Piebalgas ielā Cēsīs, kur dega vieglā automašīna 2m2 platībā, Madonas novada Sarkaņu pagastā, kur dega vieglā automašīna 5m2 platībā.

Brīvdienās Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji saņēma trīs izsaukumus, ka uz ceļa braucamajām daļām uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti sestdien un svētdien uz Cēsu novada Drabešu pagastu, bet svētdien uz Limbažu novada Katvaru pagastu. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja.

Visā Latvijā aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD saņēma 189 izsaukumus – 60 uz ugunsgrēku dzēšanu, 93 uz glābšanas darbiem, bet 36 izsaukumi bija maldinājumi.
 

Kriminālziņas