VUGD aicina neaizmirst par drošību

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26.jūnija plkst. 6.30 līdz 27.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Plkst. 18.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Umurgas pagastu, kur dīķī slīka divi cilvēki. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka apmēram 20 metrus no krasta ūdenī atrodas viens cilvēks, savukārt otrs atradās apmēram 50 metrus no krasta ūdenī.

Izmantojot glābšanas dēli, ugunsdzēsēji glābēji abus slīkstošos cilvēkus izglāba un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

VUGD aicina, atpūšoties pie ūdens un dodoties peldēties, neaizmirst par drošību – nepeldieties alkohola reibumā un nerīkojieties pārdroši, piemēram, neleciet ūdenī nepārbaudītās vietās un necentieties pierādīt savas spējas aizpeldēt tālāk par citiem! Gadījumā, ja redzat, ka cilvēks slīkst, nekavējoties zvaniet 112!

Plkst. 22.04 izsaukums saņemts uz Bezdelīgu ielu Skultē, kur divstāvu mājā dega starpstāvu pārsegums 0,5m2 platībā. Plkst. 23.52 ugunsgrēks likvidēts.

Vēl ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Gulbenes novada Strazdu pagastā, kur kādā mājā, nepareizas apkures iekārtas lietošanas rezultātā, telpā bija radies piedūmojums.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 46 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinoši.

Kriminālziņas