VUGD atgādina - ir svarīgi ievērot piesardzību darbā ar lauksaimniecības tehniku

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 18.augusta plkst. 6.30 līdz 19.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 11.49 tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Zaubes pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva saimniecības ēka 120m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas tika izglābti 10 truši. Plkst. 13.52 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 14.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur dega nenokults labības lauks 5 hektāru lielā platībā. Notikuma vietā strādāja deviņi Cesvaines, Madonas un Lubānas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Valsts mežu dienesta autocisterna, kā arī divi vietējo zemnieku traktori, kas apara lauku, lai liesmas neizplatītos vēl plašāk. Plkst. 15.03 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Šobrīd visā Latvijā un arī Vidzemē aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt. Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, ļaujot sienam un siena ruļļiem kārtīgi izžūt pirms to kraušanas kaudzē, lai novērstu pašaizdegšanos. Lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc VUGD atgādina, ka ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz ceļu satiksmes negadījumu Madonas novadā, kur bija avarējis traktors un zem tā atradās cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku atbrīvoja un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri konstatēja viņa nāvi.

Vakar Cēsīs ugunsdzēsēji glābēji pirmsskolas izglītības iestādes telpās notvēra čūsku un palaida to brīvībā.

Kriminālziņas