VUGD: Latvijā šīs bija pēdējo trīs gadu laikā traģiskākās gadu mijas svētku brīvdienas

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 28.decembra plkst. 6.30 līdz 2. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 17izsaukumus - sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

1.janvārī plkst. 10.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novadu, kur dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka bojātas apkures ierīces ekspluatācijas rezultātā bija izveidojies sadūmojums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās astoņi cilvēki. Plkst. 11.42 darbi tika pabeigti.  

Šonakt plkst. 2.59 tika saņemts izsaukums uz Alūksni, kur dega šķūnis un sadzīves mantas 30 m2 platībā. Plkst. 4.27 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Aizvadītajā periodā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Rūjienā, kur dega elektrolīnijas balsts 0,2m2 platībā, Alojas novada Alojas pagastā, kur dega  gulšņi un atkritumi 100m2 platībā un Smiltenes novada Smiltenes pagastā, kur dega koka dobums 2m2 platībā. 

Pirmajā gada dienā ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur uz autoceļa bija uzkritis koks.  Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu operatīvi atbrīvoja. 

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Latvijā šīs bija pēdējo trīs gadu laikā traģiskākās gadu mijas svētku brīvdienas, jo četru dienu laikā ugunsnelaimēs dzīvību zaudēja četri cilvēki, bet cieta septiņi. VUGD statistika liecina, ka 2018.gadā ugunsnelaimēs gāja bojā 83 cilvēki. VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību jau šodien – ikdienā ievērot ugunsdrošību un uzmanīgi apieties ar uguni. Piemēram, šobrīd, kad meteorologi tuvākajās dienās sola brāzmainu vēju un mīnusus, aicinām nepārkurināt krāsnis, nesmēķēt telpās  un uzmanīgi apieties ar elektriskajām sildierīcēm.

Kriminālziņas