Aizvadītajās brīvdienās - 130 izsaukumi

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 22.augusta plkst. 6.30 līdz 24.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 130 izsaukumus – 76 uz ugunsgrēku dzēšanu un 35 uz glābšanas darbu veikšanu, savukārt 15 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks.

Sestdien plkst. 18.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Veclaicenes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kādā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ar atklātu liesmu dega divas neapsaimniekotas koka guļbūves saimniecības ēkas 120m2 platībā. Plkst. 22.39 ugunsgrēks tika likvidēts. Iemeslus noskaidros Valsts policija.

Plkst. 20.14 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Veldes ielu Smiltenē, kur dega kāda dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā deg dīvāns un siena 4m2 platībā. Ugunsgrēka vietā tika atrasta 24 gadus veca bojāgājusi sieviete. Notikuma apstākļus un iemeslus noskaidros Valsts policija. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 20.59.

Svētdien plkst. 18.48 VUGD saņēma izsaukumu uz Dobeles novada Krimūnu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kādā kūts ēkā, kurā iekšpusē atradās mājlopi. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka mūra ēkai dega augšējais stāvs, kurā atradās salmi un siens. Pirms VUGD ierašanās no ēkas tika evakuēti mājputni. Kopējā degšanas platība bija 360m2 un šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 00.10.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, salmi, zari, kūdra, krūmi, siena ruļļi, labības rugāji un labības lauki, loga rāmji, četri koki, mašīnas piekabes ritenis, sausā tualete, elektrības sadales skapis, meža zemsedze, ekskavators, divas vieglās automašīnas, kombains, ēkas jumts, ēka, divas pirtis un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji sniedza palīdzību nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem. Sestdien pēc ceļu satiksmes negadījuma Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā glābēji no automašīnas atbrīvoja tajā iespiestu 55 gadus vecu vīrieti. Savukārt svētdien pēc ceļu satiksmes negadījuma Ķekavas novada Ķekavas pagastā ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas atbrīvoja tajā iespiestu 59 gadus vecu vīrieti. Svētdien arī Priekuļu novada Veselavas pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma glābēji no automašīnas atbrīvoja divus iespiestus cilvēkus. Visos gadījumos cilvēki nodoti neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. 

Svētdien plkst. 1.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Brīvības ielu Rīgā, kur kādas piecstāvu dzīvojamās mājas liftā starp 4. un 5.stāvu bija iesprūduši pieci cilvēki. Glābēji atvēra lifta durvis un izlaida iesprūdušos cilvēkus ārā. 

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji sestdien Rīgā no koka nocēla kaķi, svētdien Ventspilī atbrīvota balkonā iestrēgusi kaija, Liepājā atbrīvots ventilācijas šahtā iesprūdis putns un Rīgā no kādas ēkas otrā stāva balkona nocelts kaķis un atdots saimniekiem no ēkas trešā stāva. 
Kriminālziņas