Brīvdienās Beverīnas novadā upē Abuls noslīkusi sieviete

Aizvadītajās diennaktīs, no šā gada 14.jūlija plkst. 6.30 līdz 17.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Vidzemē saņēma 16 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet viens bija maldinājums.

Svētdien plkst. 3.07 tika saņemts izsaukums uz Bērzu ielu Gulbenē, kur dega saimniecības ēkā iebūvēta pirts 8m2 platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 4.59. 

Svētdien plkst. 4.56 tika saņemts izsaukums uz Lubānas novada Indrānu pagastu, kur dega neapsaimniekota vienstāvu dzīvojamā māja 110m2 platībā. Plkst. 10.16  ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 12.46 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Ļaudonas pagastu, kur dega vienstāvu saimniecības ēka 200m2 platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 16.16. 

Vakar plkst. 23.04 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Katvaru pagastu, kur dega šķūnis un kūts 320m2 platībā. Ugunsgrēka likvidēšanā strādāja Limbažu, Alojas un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Katvaru un Viļķenes brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 3.43.  

Sestdienas vakarā ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ezermalas ielu Alūksnē, kur cilvēks no laivas iekritis ūdenī. Cilvēks pirms VUGD ierašanās tika nogādāts krastā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka motorlaiva apmēram 400m no krasta riņķoja ezerā. Ugunsdzēsēji glābēji motorlaivu apstādināja un  nogādāja krastā. 

Svētdien plkst. 11.53 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Valmieras pagastu blakus upei Gauja, kur vīrietis izkritis no laivas, sieviete bezpalīdzīgā stāvoklī atrodas laivā. Ugunsdzēsēji glābēji vīrieti izglāba un nodeva NMPD, kā arī sievieti ar laivu nogādāja krastā. Glābšanas darbi tika pabeigti plkst. 14.09. 

Svētdienas vakarā ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz  Beverīnas novada Brenguļu pagastu, kur no upes Abuls tika izcelta noslīkusi sieviete. 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī dzīvniekiem – Madonas novada Ošupes pagastā kanalizācijas akā bija iekritis teļš, kurš ar hidraulisko instrumentu palīdzību tika atbrīvots un no akas izcelts ar traktora palīdzību. Savukārt Gulbenē uz divstāvu mājas jumta auklā bija sapinusies bezdelīga, kuru ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja. 


Kriminālziņas