Brīvdienās ugunsgrēkā dārza mājiņā gāja bojā cilvēks

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 27.februāra plkst. 6.30 līdz 29.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 70 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu un 22 uz glābšanas darbiem, savukārt 11 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. 

Naktī uz svētdienu plkst. 00.21 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Daugavgrīvas šoseju, ka deg dārza mājiņa. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka māja deg pilnā 20 m2 platībā. Ugunsgrēkā tika atrasta bojāgājusi aptuveni 40 gadus veca sieviete. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 01.55. Notikuma apstākļus noskaidros Valsts policija.

Ugunsdzēsēji divas reizes devās dzēst kūlas ugunsgrēkus ­– 27.februārī Daugavpilī kūla dega 40 000 m2 platībā, savukārt šajā pašā dienā Ventspilī, Ganību ielā kūla dega 30m2 platībā.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, pastkastītes, veļas mašīna, kanalizācijas caurule, četros gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, celtniecības vagoniņš, pirts, piecas automašīnas un sodrēji piecu ēku dūmvados. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies sestdien Priekules novada Gramzdas pagastā, kur 100m2 platībā dega vienstāva koka saimniecības ēka. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 23.13 un plkst. 01.44 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem. Sestdien plkst. 12.24 saņemts izsaukums uz Aknīstes novada Asares pagasta Asari, Parka ielu, ka noticis ēkas nogruvums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva neapsaimniekotā ēkā iebrukuši griesti un ēkā atradās aptuveni 30 gadus vecs vīrietis. Ar nestuvju palīdzību glābēji vīrieti iznesa no ēkas un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD).

Savukārts svētdien Rīgā izsaukums saņemts par to, ka kāda sieviete Flotes ielas galā no mola iekritusi jūrā. Ierodoties notikuma vietā pie Rietumu mola, glābēji konstatēja, ka aptuveni 80 gadus vecā sieviete no ūdens jau ir izglābta, un glābēji nogādāja viņu līdz NMPD automašīnai.

Savukārt svētdien Daugavpilī, Imantas ielā glābēji no četrus metrus augsta koka nocēla bezpalīdzīgu kaķi un nodeva saimniecei.

Kriminālziņas