Degot sausajai zālei, nodeg vairākas ēkas

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 5.aprīļa plkst. 6.30 līdz 6.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 182 izsaukumus – 140 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 114 bija uz kūlas ugunsgrēkiem, un 17 uz glābšanas darbiem, bet 25 no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Plkst. 13.55 VUGD saņēma izsaukumu uz Krāslavas novada Indras pagastu, kur dega kūla. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg neapsaimniekota ēka 36m2, divas saimniecības ēkas 92m2 un kūla 1 hektāra platībā. Plkst. 16.49 ugunsgrēks tika likvidēts. Visticamāk, ka ugunsgrēks ēkās izcēlies tieši kūlas dedzināšanas rezultātā. 

Plkst. 14.25 tika saņemts izsaukums uz Preiļu novada Aizkalnes pagastu, kur dega divas saimniecības ēkas 120m2 platībā un kūla 2 hektāru platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām izglābt blakus esošo dzīvojamo māju. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.24. Abas saimniecības ēkas visticamāk aizdegās tieši no blakus esošā kūlas ugunsgrēka. 

Lai gan kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods, šogad reģistrēti jau 1462 kūlas ugunsgrēki. Vakar dzēsti 114 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk kā 210 hektāri. 

Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:

80 hektāri – Ķeguma novada Birzgales pagastā;

15 hektāri – Kocēnu novada Kocēnu pagastā un Līgatnes novada Līgatnes pagastā;

12 hektāri – Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā;

7 hektāri – Maskavas ielā Rīgā;

6 hektāri – Daugavpils novada Demenes pagastā un Daugavpils novada Medumu pagastā;

5 hektāri – Apes novada Virešu pagastā, Ludzas novada Isnaudas pagastā un Viļānu novada Viļānu pagastā.

 VUGD atgādina, ka nereti tieši kūlas dedzināšanas rezultātā cieš cilvēki, nodeg mājas un tiek radīts arī būtisks kaitējums dabai! Līdzās tam ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos ugunsnelaime.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, zaru kaudze, sadzīves mantas, sausā tualete, ventilators, meža jaunaudze, četras vieglās automašīnas, sodrēji ēkas dūmvadā, ēkas durvis un siena, piecas dārza mājas, klēts ēka, neapsaimniekota ēka, dzīvojamā māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. 

Kriminālziņas