Jaunā gada brīvdienas traģiskas – ugunsgrēkos gāja bojā pieci cilvēki

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no šī gada 31.decembra plkst. 6.30 līdz 4.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 206 izsaukumus, no kuriem 123 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 49 uz glābšanas darbiem, savukārt 33 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos gāja bojā pieci cilvēki, bet cieta – 12.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šīs bija pēdējo trīs gadu laikā traģiskākās gadu mijas svētku brīvdienas, jo ugunsnelaimēs dzīvību zaudēja pieci cilvēki. Vairumā ugunsgrēku, kuros gāja bojā vai cieta cilvēki, ugunsgrēka iespējamais izcelšanās iemesls bijis saistīts ar neuzmanīgu apiešanos ar uguni un tie norisinājās nelielā platībā.

Jaungada naktī, piektdien plkst. 2.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pērnavas ielu Salacgrīvā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega dīvāns 2m2 platībā. No piedūmotās ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja 13 cilvēkus un vienu dzīvnieku. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 50 gadus vecs vīrietis, bet cieta apmēram 78 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem. 

Sestdien plkst. 13.52 tika saņemts izsaukums uz Cukurfabrikas ielu Jēkabpilī, kur divstāvu neapsaimniekotas ēkas otrajā stāvā dega atkritumi 5m2 platībā. No piedūmotās ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja divus cilvēkus, no kuriem viens bija saindējies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts.

Svētdien plkst. 17.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Marijas ielu Rūjienā, kur 72m2 platībā dega vienstāvu dzīvojamā māja. ugunsgrēkā cieta apmēram 60 gadus veca sieviete, kura guva apdegumus un tika hospitalizēta. 

Neuzmanīgi apejoties ar uguni un, iespējams, smēķējot, svētku brīvdienās ugunsgrēkos Jūrmalā un Jelgavā gāja bojā divi cilvēki, bet cieta viens. Ceturtdienas vakarā plkst. 22.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Raiņa ielu Jūrmalā, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 15m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 60 gadus vecs vīrietis un apmēram 50 gadus veca sieviete. 

Savukārt svētdien plkst. 22.18 tika saņemts izsaukums uz Lapskalna ielu Jelgavā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 5m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 51 gadu vecs vīrietis, kur guva apdegumus un tika hospitalizēts. 

Divos gadījumos ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst ugunsgrēkus, kuru iespējamais izcelšanās iemesls bija saistīts ar radušos īssavienojumu elektroierīcēs. Ceturtdien plkst. 14.03 tika saņemts izsaukums uz Ropažu novada Zaķumuižu, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu guļbūves dzīvojamā māja 200m2 platībā. Šajā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā cieta apmēram 90 gadus veca sieviete, kura saindējās ar degšanas produktiem un 61 gadus vecs vīrietis, kurš guva apdegumus.

Arī ceturtdien ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dzirnavu ielu Rīgā, kur sešstāvu dzīvojamās mājas sestā stāva dzīvoklī bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī 1m2 platībā deg egle un 2m2 platībā dīvāns. Ugunsgrēkā cieta četri cilvēki, kuri tika hospitalizēti, bet vēl trīs cilvēki tika evakuēti. 

Pazeminoties temperatūrai un palielinoties aukstumam, arvien vairāk iedzīvotāji pārkurina krāsnis vai arī intensīvi izmanto elektriskās sildierīces. Svētdien, neuzmanīgi apejoties ar uguni kurinot krāsni, ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 40 gadus vecs vīrietis un cieta 45 gadus veca sieviete. Plkst. 20.16 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gravas ielu Rīgā, kur 10m2 platībā dega dārza māja.

Gadu mijā VUGD nav reģistrējis nevienu ugunsgrēku, kas būtu saistīts ar nepareizu pirotehnisko izstrādājumu lietošanu. Bet 31.decembrī saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Balvos, kur vienstāvu ēkā dega adventa vainags, savukārt 2.janvārī saņemts izsaukums uz Stūres ielu Rīgā, kur no bez uzraudzības atstātas sveces uz palodzes bija aizdegušās sadzīves mantas 0,5m2 platībā. No ugunsgrēka Rīgā tika izglābta apmēram 55 gadus veca sieviete un kaķis. 

Sestdien naktī plkst. 1.45 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Maskavas ielu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī 15m2 platībā dega virtuve un starpstāvu pārsegums. Ugunsdzēsēji no piedūmotās ēkas evakuēja deviņus cilvēkus. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 50 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēka iemeslus skaidros Valsts policija. 


2016.gadas iesācies traģiski, tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus īpaši piedomāt un parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību, ievērojot ugunsdrošību. Piemēram, šobrīd, kad ārpus telpām pieturās salīdzinoši liels aukstums, VUGD aicina nepārkurināt krāsnis un uzmanīgi apieties ar elektriskajām sildierīcēm. 

Kriminālziņas