Kūlas ugunsgrēkos divi cilvēki gūst apdegumus

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4.aprīļa plkst. 6.30 līdz 5.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 186 izsaukumus – 164 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 130 bija uz kūlas ugunsgrēkiem, un 11 uz glābšanas darbiem, bet 11 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos cieta trīs cilvēki.

Plkst. 9.47 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības gatvi Rīgā, kur dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 12 stāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 3m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās, no piedūmotā dzīvokļa evakuējās dzīvokļa saimnieks ar divgadīgu bērnu. Saindējoties ar degšanas produktiem, ugunsgrēkā cieta bērns, kurš tika hospitalizēts. Plkst. 10.33 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Dedzinot pērno zāli un dzēšot kūlas ugunsgrēkus, nereti cieš paši cilvēki, tiek bojāts īpašums, kā arī nodarīts būtisks kaitējums dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai. Vakar tika reģistrēti 130 kūlas ugunsgrēki un divos no tiem cieta cilvēki.

Plkst. 15.22 tika saņemts izsaukums uz Pāvilostas novada Vērgales pagastu, kur kāpu zonā 3 hektāru platībā dega kūla un mežs. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā ugunsdzēsēji glābēji atrada apmēram 81 gadus vecu sievieti, kura bija guvusi apdegumus un tika hospitalizēta. Plkst. 17.14 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Savukārt plkst. 16.03 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ludzas novada Ņukšu pagastu, kur pērnā zāle dega 1 hektāra platībā. Mēģinot nodzēst kūlas ugunsgrēku saviem spēkiem, apdegumus guva apmēram 47 gadus vecs vīrietis, kurš tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem, bet no hospitalizācijas atteicās. Vīrietis bija dedzinājis zarus un no tā aizdegās pērnā gada sausā zāle. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.18. 

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos ugunsnelaime.

Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki vakar bija:

10 hektāri – Ilūkstes novada Pilskalnes pagastā;

8 hektāri – Daugavpils novada Kalkūnes pagastā;

7 hektāri – Birķeneļu ielā Daugavpilī, Iecavas novada Pīguļos, Salas novada Salas pagastā un Krāslavas novada Kalniešu pagastā;

6,5 hektāri – Brjanskas ielā Daugavpilī;

6 hektāri – Ludzas novada Cirmas pagastā, Salas novada Salas pagastā, Lielajā ielā Daugavpilī, Rēzeknes novada Ozolaines pagastā un Līgatnes novada Līgatnes pagastā;

5 hektāri – Avotu ielā Lielvārdē un Daugavpils novada Sventes pagastā;

4 hektāri – Pils rajonā Jēkabpilī, Putnu ielā Jelgavā, Bauskas novada Mežotnes pagastā, Jēkabpils novada Ābeļu pagastā, Ropažu novadā, Līgatnes novada Līgatnes pagastā un Rēzeknes novada Bērzgales pagastā.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, meža zemsedze, sadzīves mantas, salmu prese, sodrēji divu ēku dūmvados, celtniecības vagons, trīs vieglās automašīnas, neapsaimniekota ēka, trīs šķūņi, divas pirtis, divas dārza mājas, divas dzīvojamās mājas un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. 


Kriminālziņas