Launkalnes pagastā purvā iestieg zirgs

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 12.jūlija plkst. 6.30 līdz 13.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 40 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu un 19 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Plkst. 15.23 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbju ielu Jūrmalā, kur ugunsgrēks bija izcēlies pirts ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg divstāvu koka pirts starpstāvu pārsegums 10m2 platībā. No piedūmotajām ēkas otrā stāva telpām tika izglābts apmēram 60 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.42. 

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, zaru kaudzes, riepas, koks, boilers, vieglā automašīna, tirdzniecības kiosks, neapsaimniekota ēka, dzīvojamās mājas piebūves jumts un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Iecavas novada Zālītē, kur 360m2 platībā ar atklātu liesmu dega divas zaru kaudzes. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 00.40 un plkst. 4.56 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Aizvadītajā diennaktī glābēji vairākkārt devās palīgā nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – Smiltenes novada Launkalnes pagastā ar šļūteņu un vinču palīdzību izvilkts purvā iestidzis zirgs, Ostas ielā Engurē notverta un palaista mežā kādas mājas pagalmā esošā čūska, bet Bišu ielā Jūrmalā no koka nocelts kaķis. 

Kriminālziņas