Naukšēnos sadegusi kūts, traktors un mājputni

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17.februāra plkst. 6.30 līdz 18.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 43 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu un 11 uz glābšanas darbiem, savukārt deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos gāja bojā viens cilvēks, bet viens cilvēks cieta.

Plkst. 19.26 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ikšķiles novada Tīnūžu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamai mājai 90m2 platībā deg jumts, jumta un starpstāvu pārsegums, kā arī sadzīves mantas. Ugunsgrēkā cieta aptuveni 60 gadus vecs vīrietis, kurš guva apdegumus un tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā rokas traumu guva ugunsdzēsējs glābējs. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 1.08.

Plkst. 22.44 VUGD saņēma izsaukumu uz Dobeles novada Bērzes pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu 100m2 platībā un tai ir iebrukušas jumta konstrukcijas. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks, kura dzimums un vecums vēl tiek noskaidrots, kā arī tika atrasts bojā gājis suns. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 2.47.

Naktī plkst. 00.34 tika saņemts izsaukums uz Naukšēnu novada Naukšēnu pagastu, kur dega kūts, kurā iekšā atradās mājputni. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka 128m2 platībā deg koka kūts. Ugunsgrēkā sadega traktors un mājputni – astoņas vistas, sešas pīles, četras zosis. Ugunsdzēsējiem glābējiem ugunsgrēka dzēšanas darbos palīdzēja Naukšēnu novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda un plkst. 7.10 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības rozete, elektrības sadales skapis, divi dīvāni, kravas automašīna, kaķu māja, atkritumu tvertne un garāžas vārti, dārza māja, divi celtniecības vagoni, garāžas starpsiena un jumta pārsegums, divas dzīvojamās mājas, sodrēji četru ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.   

Līdztekus vakardien ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem – Rīgā glābēji palīdzēja vīrietim noņemt gredzenu no uztūkuša pirksta, savukārt Iecavā un Rīgā no kokiem tika nocelti divi kaķi, kuri saviem spēkiem nespēja tikt lejā. 

Kriminālziņas