Plāņos ugunsgrēkā cieš pusaudzis un glābējs

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 15.oktobra plkst. 6.30 līdz 17.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 118 izsaukumus – 66 uz ugunsgrēku dzēšanu un 38 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Sestdien plkst. 10.25 VUGD saņēma izsaukumu uz 2.Pasažieru ielu Daugavpilī, kur neapdzīvotā dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu neapsaimniekotā ēkā deg sadzīves mantas 15m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 45 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 11.54.

Plkst. 13.30 tika saņemts izsaukums uz Rēzeknes ielu Preiļos, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka dzīvojamā māja 50m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām izglāba apmēram 65 gadus vecu sievieti, kura bija saindējusies ar degšanas produktiem un tika nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 14.26 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 14.07 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Strenču novada Plāņu pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams piedūmojums. Ierodoties konstatēts, ka deg ēkas pirmā stāva telpas, gaitenis un jumts 50m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 14 gadus vecs jaunietis, kurš bija guvis apdegumus un tika hospitalizēts. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā cieta arī ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika hospitalizēts tālākai apskatei. Plkst. 16.57 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 21.14 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku ielu Limbažos, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega dārza māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 80m2 platībā deg vienstāvu ēka. Ugunsgrēkā cieta apmēram 60 gadus veca sieviete, kura bija guvusi apdegumus un tika hospitalizēta. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 00.08.

Naktī uz pirmdienu plkst. 2.38 VUGD saņēma izsaukumu uz Stacijas ielu Viļānos, kur dega dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka 80m2 platībā deg vienstāvu dzīvojamā māja. Ugunsgrēkā cieta apmēram 70 gadus veca sieviete, kura tika nodota NMPD. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 4.32 un plkst. 8.00 tā lokalizācijas darbi vēl turpinājās.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, skaidas, elektrības vadi, pagarinātājs un instalācija, lapas, vainagi, sadzīves mantas, zaru kaudzes, kūtsmēsli ar sienu, siena ruļļi, sodrēji četru ēku dūmvados, četras vieglās automašīnas, kombains, dzīvojamais vagons, šķūnis un malka, saimniecības ēka, divas pirtis, divas dārza mājas,  neapsaimniekota ēka, trīs dzīvojamās mājas un trijos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies sestdien Daugavgrīvas ielā Rīgā, kur 580m2 platībā dega šķūņi. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 23.07 un plkst. 3.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji netālu no Mīlgrāvju ielas Rīgā izcēla apmēram 50 gadus vecu grāvi noslīkušu vīrieti, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem. 


Kriminālziņas